Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5339
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Rowery elektryczne w Sokołowsku

Poniedziałek, 20 czerwca 2022, 13:26
Aktualizacja: 14:28
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Rowery elektryczne w Sokołowsku
Fot. GreenEbike Sudety
Już 24 czerwca w Sokołowsku otwarcie wypożyczalni rowerów elektrycznych GreenEbike Sudety Sudecka Rowerownia. Przyjdź, poznaj elektryki z bliska, odbierz zniżkę i zwiedzaj Sudety na dwóch kółkach.

Poznawanie regionu z wysokości rowerowego siodełka to alternatywa dla górskich wypraw pieszych. Co więcej ebike pozwoli na zwiedzenie lokalnych atrakcji w szybszym tempie i na większym dystansie. Mimo posiadania silnika rowery elektryczne są w pełni przyjazne dla środowiska. W takiej górskiej wyprawie mogą wziąć udział nie tylko mountainbikerzy, ale również rodziny z dziećmi, grupy znajomych.

Wypożyczalnia oferuje rowery elektryczne dla tych mniej oraz bardziej zaawansowanych rowerzystów, kaski, przyczepki oraz wiele innych przydatnych akcesoriów. W GreenEbike Sudety będzie można również serwisować rower i poznać zasady ergonomii jazdy. Jednym z pracowników jest członekKK Klubu Kolarstwa Wałbrzych, który bardzo dobrze zna okolice rejonu wałbrzyskiego i chętnie podpowie adekwatne do upodobań turystów trasy rowerowe. To właśnie KKW Klub Kolarstwa Wałbrzych z Piotrem Walerakiem i Romanem Madziarczykiem na czele przekonali założycieli Sudeckiej Rowerownido jej otwarcia w tym miejscu, w strefie MTB. Są także ważnym wsparciem merytorycznym dla pracowników oraz klientów pojawiających się w Sokołowsku i stałym partnerem Wypożyczalni.

– GreenEbike Sudety to nie tylko sprzęt rowerowy do wypożyczenia i profesjonalna obsługa. Za Sudecką rowerownią stoi misja organizacji wypraw rowerowych czy imprez integracyjnych, w tym z przewodnikiem. Liczymy na to, że taka usługa turystyczna znajdzie swoich miłośników, szczególnie w tym pięknym regionie.Dodatkowo prowadzona będzie przez Spółdzielnię Socjalną „Zielony Zakątek”, która jest przedsiębiorstwem społecznym. Spółdzielnia integruje społecznie i zawodowo osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, między innymi uczestników Centrum Integracji Społecznej, przy Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej w Wałbrzychu. Osoby marginalizowane będą uczyć się obsługi klienta i serwisowania rowerów. Sokołowsko będzie więc także dla nich bezpiecznym miejscem i przyjaznym środowiskiem w procesie wychodzenia z kryzysu – mówi Zenon Matuszko, prezes Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej z Wałbrzycha.

Przedsięwzięcie powstało w partnerstwie z Gminą Mieroszów, która ma na względzie rozwój turystyki i świadomości ekologicznej na obszarze tej części Sudetów. Burmistrzowi Andrzejowi Lipińskiemu zależy, aby coraz więcej osób odwiedziło Gminę Mieroszów i aktywnie spędzało czas na łonie natury. Przejażdżkę na elektryku Burmistrz ma już za sobą.

– Jestem przekonany, że realizacja tego typu inicjatyw przyciąga ludzi chcących zdrowo i aktywnie spędzać czas wolny w naszej urokliwej Gminie, w planach mamy dalszy rozwój tego typu atrakcji turystycznych także w innych miejscach - mówi burmistrz.

W ostatni weekend na elektrykach z Sokołowska jeździł również redaktor naczelny portalu kolarskiego #mtbxcpl Paweł Kuflikowski, który tak podsumował swoje wrażenia: Można się spocić na sztywniaku i można mieć radość z jazdy na elektryku, jeszcze holując kilkuletnią latorośl w przyczepce. Dla każdego coś miłego.

GreenEbike Sudety otwiera się wraz z początkiem pierwszego letniego weeendu, czyli 24 czerwca. Wydarzenieo godzinie 15:00 rozpocznie uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem burmistrza Mieroszowa, Andrzeja Lipińskiego oraz Zenona Matuszko z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej. Następnie emocji dostarczy jazda próbna z udziałem członków KKW Klubu Kolarstwa Wałbrzych. Testerzy sprawdzą, jak rowery z silnikami elektrycznymi zachowują się w akcji. Będzie to dobrym wstępem do kolejnego punktu wydarzenia, jakim będzie dyskusja o ebike’ach. Poznamy całą prawdę o „góralach z prądem”. Dowiemy się, czy ebike jest wygodny, na ile starcza jego bateria, czy potrzeba specjalnych umiejętności do jazdy, czy rowerem elektrycznym faktycznie da się pojechać dalej, dłużej i szybciej.

Podczas otwarcia wypożyczalnia GreenEbike Sudety nie zabraknie też innych atrakcji. Wystąpią dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sokołowsku. Pojawi się foodtruck. Dla gości przygotowana została również promocja w postaci 50% zniżki na drugi rower. Tym bardziej warto pojawić się w piątek 24 czerwca w Sokołowsku, przy parkingu u zbiegu ulic Główne i Unisławskiej, gdzie znajduje się nowa Sudecka RowerowniaGreenEbike Sudety.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
2
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group