Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 2483
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Rowerzysta–włamywacz zatrzymany

Piątek, 26 listopada 2010, 18:57
Aktualizacja: 18:58
Autor: red
Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 29–letniemu mężczyźnie zatrzymanemu na gorącym uczynku kradzieży przez policjantów.

Policjanci boguszowskiego komisariatu w wyniku zorganizowanej zasadzki w rejonie jednego z wytypowanych jednorodzinnych domów w Czarnym Borze, zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Przyjechał on na „robotę” rowerem. Jednoślad pozostawił w pobliżu budynku, a następnie wszedł do środka domu.

Na widok funkcjonariuszy złodziej rzucił się do ucieczki. Wyskoczył przez balkonowe okno z pierwszego piętra. Mężczyzna został otoczony i obezwładniony przez grupę „kryminalnych”. Okazało się, że 29-latek jest sprawcą jeszcze czterech innych podobnych włamań.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów i opowiedział policjantom o swojej przestępczej karierze. Włamania poprzedzał dokładną, kilkudniową obserwacją budynków i zwyczajów lokatorów. Włamywał się wyłącznie pod nieobecność właścicieli. Wysokość strat oszacowano na ponad 20 tys. złotych. Łupem włamywacza padały przede wszystkim drobne przedmioty, takie jak biżuteria, gotówka, urządzenia elektroniczne, w tym również komputerowe. Część skradzionych łupów policjanci odzyskali.

29-latek został osadzony w policyjnym areszcie wałbrzyskiej komendy. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz do 10 lat pobytu w więzieniu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group