Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4779
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój/Boguszów-Gorce: Rozbity radiowóz

Środa, 11 października 2023, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój/Boguszów-Gorce: Rozbity radiowóz
Fot. KMP Wałbrzych
Głuszyccy policjanci wczoraj późnym wieczorem po pościgu zatrzymali kierującą, która zignorowała nadawane w jej kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjęła ucieczkę prowadzonym przez siebie samochodem, doprowadzając między innymi do kolizji drogowej z radiowozem.

Do zdarzenia doszło na ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju około godziny 21:00. Funkcjonariusze zauważyli kobietę jadącą samochodem osobowym z niesprawnym oświetleniem zewnętrznym, dlatego podjęli decyzję o zatrzymaniu jej do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierująca przyspieszyła i kontynuowała jazdę w kierunku Głuszycy. Po pewnym czasie kobieta nagle gwałtownie zahamowała doprowadzając do kolizji ze ściągającym ją radiowozem i uciekła z pojazdu. Ostatecznie po krótkim pościgu pieszym została zatrzymana przez mundurowych.

Podczas czynności szybko okazało się, że 20-letnia mieszkanka Boguszowa-Gorc nie posiadała prawa jazdy, a tester wykazał, że znajdowała się także pod wpływem środków psychotropowych w postaci amfetaminy i metamfetaminy. Mundurowi zlecili w placówce medycznej pobranie krwi od kobiety do badań laboratoryjnych w celu potwierdzenia procesowego tego faktu. Po wykonanych na miejscu zdarzenia czynnościach samochód kierowany przez kobietę trafił na parking strzeżony, a 20-latka do policyjnej izby zatrzymań.

Dzisiaj podczas czynności procesowych kobiecie postawione zostaną zarzuty. Boguszowianka odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę pomimo braku uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz pod wpływem narkotyków, a także stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

5
21%
Cieszy
9
38%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
4
17%
Złości
3
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group