Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3772
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozpoczął się remont ulicy Bystrzyckiej

Sobota, 22 kwietnia 2017, 8:27
Aktualizacja: 8:32
Autor: red
Wałbrzych: Rozpoczął się remont ulicy Bystrzyckiej
Fot. Robert Bajek
Od 21 kwietnia rozpoczął się remont ul. Bystrzyckiej. Przebieg trasy linii komunikacyjnych nr 4 i 5 nie uległ zmianie. Wraz z postępem prac drogowych zmianie mogą ulec lokalizacje przystanków.

W ramach „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” Gmina Wałbrzych otrzymała dofinansowanie na rozbudowę drogi powiatowej nr 2882D ul. Bystrzycka w kwocie 3 milionów zł. Łączny koszt remontu wyniesie około 8 milionów złotych.

Wymiana jezdni to nie koniec zakresu planowanych robót. Wymienione na tym odcinku zostaną również instalacje: elektryczna, wodociągowa, a także sieć kanalizacji sanitarnej i burzowej. Nowy wygląd zyskają chodniki, powstanie ścieżka rowerowa, przy drodze zamontowane zostaną nowe latarnie, a pętla dla komunikacji miejskiej zostanie przebudowana. W tym miejscu staną też nowe wiaty przystankowe i elektryczne tablice informacyjne, które pasażerowie chwalą sobie w innych dzielnicach Wałbrzycha. W planach inwestora jest również przebudowa zamkniętego obecnie odcinka potoku Rusinówka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group