Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 1544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozrywka w Rynku

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 2 września 2011, 7:43
Aktualizacja: 8:09
Autor: MA
Fot. MA
1 września to niewątpliwie data kojarząca się z obowiązkami szkolnymi. Na wałbrzyskim rynku stworzono jednak tego dnia nieco inny klimat.

W dniu oficjalnej inauguracji roku szkolnego na rynku w naszym mieście zorganizowano rodzinny festyn. Z obserwacji uczestników tego przedsięwzięcia można wywnioskować, że odwróciło ono uwagę dzieci od tematu szkoły.

Inicjatorami zabawy była Wspólnota Samorządowa Śródmieście, a współorganizatorami Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Muzeum w Wałbrzychu, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, służby ratownicze i porządkowe oraz członkowie Rady Miejskiej Miasta Wałbrzycha.

Od godziny 15 w Rynku można było znaleźć wiele atrakcji szczególnie dla dzieci. Mogły się przekonać się jak funkcjonują poszczególne służby. Do dyspozycji oddano wozy strażackie wraz z ich wyposażeniem, Straż Graniczna eksponowała swoje pojazdy i umundurowanie, Policja i Straż Miejska prowadziła zajęcia z zakresu bezpieczeństwa, wykorzystując policyjną maskotę – koguta.

Dzieci mogły same zasiąść za kierownicą wozu strażackiego, czy przekonać się , jak wygląda wnętrze policyjnego radiowozu służącego do przewożenia przestępców.

Przygotowane były także stoiska artystyczne. Jedno z nich opracowane przez Stowarzyszenie Civitas Christiana zaproponowało dzieciom konkurs plastyczny. Tematem było hasło: „Nie Batman, nie Superman ale Superbohater z Wałbrzycha”. Celem było ukazanie przez najmłodszych, w jaki sposób wyobrażają sobie bohatera, który mógłby ich ochronić i pochodziłby z naszego miasta. Wyłoniono 21 laureatów. Nagrodami były różnorodne pluszowe zabawki.

Jak twierdzą organizatorzy, działania tego typu mają za zadanie zbliżyć mieszkańców Wałbrzycha i integrować lokalną społeczność. W tym przypadku chodziło głównie o najmłodszych.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~podejrzliwy 2-09-2011 10:06
Miejmy nadzieję, że to nie w ramach kampanii wyborczej kandydatów z okręgu nr 5, czyli Podgórze-Śródmieście?
~wałbrzyszanka 2-09-2011 10:41
Kto nie ma jeszcze szkoły , nie dostał się na studia , może sie wybrać na kierunek Terapeuta Zajęciowy na studium , do szkoły w Świdnicy Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych ul. Traugutta 5 w Świdnicy , fajny kierunek terapeuta zajęciowy , brakuje trochę chętnych , do nauki na tym kierunku , rekrutacja jeszcze trwa kilka dni .
~benkmen 2-09-2011 17:11
Podejrzliwy- Twoje podejrzenia są jednak uzasadnione. Gdybyś wtedy był, to nie miałbyś już żadnych wątpliwości, jak wielu innych.
~Pękart 3-09-2011 14:31
Widzę, że Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana promuje picie piwa "Żywiec". Nic w tym dziwnego, toż to Jezus wodę w wino zamieniał.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group