Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3853
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rusinowa też żyje

Poniedziałek, 24 maja 2021, 7:30
Autor: JAZ
Wałbrzych: Rusinowa też żyje
Fot. JAZ
Wałbrzyski Ośrodek Kultury jest w naszym mieście największym organizatorem wydarzeń kulturalnych. WOK dba o naszą rozrywkę, edukację.

Dzięki pracownikom możemy uczestniczyć nie tylko w koncertach, kabaretach, ale też w warsztatach, lekcjach. Wspólnie je tworzymy lub wygodnie zasiadamy na trybunach obserwując efekty pracy innych. Większość z tego odbywało się na terenie Starej Kopalni. Wałbrzyszanie bardzo cenią sobie jednak wszelkiej maści spotkania w różnych miejscach, szczególnie tych, bliskich ich sercu jak miejsca, w których mieszkają lub często przebywają.

Wiedząc o tym, Wałbrzyski Ośrodek Kultury przygotował kilka kreatywnych spotkań w plenerze, podczas których najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach i zabawach. Dorośli zaś będą mogli podzielić się swoimi opiniami na temat tego, co można w ich ulubionym miejscu zrobić. Jednym z takich, nieco zapomnianych miejsc, jest Park Rusinowa. W ostatnią sobotę, dzieci mogły jednak skorzystać z oferty WOK-u. Udało się też zebrać wiele różnych opinii, na temat miejsca.
- Udało nam się zebrać dużo opinii na temat Parku. Wiele osób mówiło o grach terenowych. Starsi mieszkańcy przypominali, że to właśnie tutaj odbywał się dawniej Festiwal Kwiatów. Byli jednak też i tacy, którzy mówili żeby nie robić nic, bo cenią sobie spokój -opowiadali organizatorzy akcji.

Projekt dofinansowany jest przez Narodowe Centrum Kultury z programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021. Jego ideą jest to żeby wszelkie inicjatywy wychodziły od mieszkańców, którzy są aktywnymi organizatorami poszczególnych wydarzeń.
- Pomożemy wypisać wszelkie wnioski. Pomożemy w przygotowaniach. Zależy nam na tym, by właśnie od mieszkańców to wszystko wyszło. Do końca czerwca musimy przygotować projekty. Akcja dotyczy Rusinowej i Piaskowej Góry, ale mamy tu parytet i każda z tych dzielnic ma zabezpieczone pieniądze na organizacje takich wydarzeń - dodają panie z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
3
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group