Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rusza przebudowa ulic Zajączka i Lewartowskiego

Poniedziałek, 2 maja 2011, 9:22
Aktualizacja: 9:28
Autor: Sven
Wałbrzych: Rusza przebudowa ulic Zajączka  i Lewartowskiego
Fot. red
Za kilka dni rozpocznie się przebudowa odcinka ul. Lewartowskiego. Prace będą kontynuowane w czasie wakacji, gdy drogowcy wkroczą na ulicę Zajączka.

Jak poinformował Zarząd Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu, 26 kwietnia został przekazany wykonawcy robót teren budowy obejmujący ulice: Generała Józefa Zajączka i Józefa Lewartowskiego. Inwestycja obejmuje przebudowę ulic wraz z infrastrukturą techniczną na długości 440 metrów.

Na odcinku między ulicą Adama Pługa i Marii Konopnickiej prace rozpoczną się już w poniedziałek, 9 maja. Przebudowa ul. Lewartowskiego odbędzie się w porze wakacji, gdy zmniejsza się ruch samochodowy, a zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej będą mniej uciążliwe.

Zadanie jest realizowane wspólnie z WPWiK , które finansuje roboty w zakresie przebudowy sieci wodociągowej. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm – PPH „STEINBUDEX – J.M.” i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. Nadzór inwestorski pełni Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych „INVEST-PROJEKT” sp. z o.o.
Wartość zadania wynosi ok. 2 900 000 zł. Przewidywany termin zakończenia robót – październik 2011 r.
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Modernizacja dróg gminnych prowadzących do zabytkowego Śródmieścia Wałbrzycha wraz z pozostałą infrastrukturą drogową” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013.
Projekt wdrażany jest w ramach Priorytetu 9. Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska („Miasta”)”, Działanie 9.1. Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group