Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5051
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ruszył Festiwal

Niedziela, 5 stycznia 2020, 6:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 stycznia 2020, 9:50
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Ruszył Festiwal
Fot. Robert Bajek
Wczoraj rozpoczął się III Dolnośląski Festiwal Kultury Żydowskiej w Wałbrzychu. Organizatorem tego dwudniowego Festiwalu jest Stowarzyszenie Żydowskie Cukunft.

Stowarzyszenie Żydowskie Cukunft skupia Żydówki i Żydów z terenu Województwa Dolnośląskiego. Głównym celem Stowarzyszenia jest aktywizacja lokalnej społeczności i popularyzacja kultury żydowskiej w każdym jej aspekcie: sztuki, muzyki, literatury, historii, tradycji, kuchni i rzemiosła artystycznego.

Wczoraj festiwalowe atrakcje odbywały się w Muzeum Porcelany. Podczas prelekcji, rozmów i wykładów można się było dowiedzieć jak ważne w kulturze żydowskiej jest światło, jak wyglądają święta żydowskie, była też degustacja potraw kuchni żydowskiej. Ważnym elementem wczorajszego dnia był Rytuał Zakończenia Szabatu, czyli HAwdala. Dzisiaj natomiast uczestnicy Festiwalu gościć będą w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Festiwal Honorowym Patronatem objęli: Jarosław Obremski - Wojewoda Dolnośląski, Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Roman Szełemej - Prezydent Miasta Wałbrzycha , a także Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group