Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2629
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Są pieniądze na dofinansowanie montażu instalacji OZE

Niedziela, 29 października 2017, 6:49
Autor: red
REGION, Głuszyca: Są pieniądze na dofinansowanie montażu instalacji OZE
Fot. UM Głuszyca
Trwa realizacja projektu „Eko Gminy – montaż instalacji OZE w dorzeczu rzek Barycz i Bystrzyca”. Gmina Głuszyca, która jest liderem projektu, pozyskała 6 milionów 839 tys. 319,41 zł

Pozyskała te środki z działania 3.1 C „Produkcja i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 na dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, kotłów na biomasę itp. Oprócz Gminy Głuszyca w projekcie uczestniczą także gminy partnerskie - Nowa Ruda i Niechlów.

Zasady uczestnictwa w projekcie zostały przedstawione mieszkańcom Głuszycy w czasie spotkania informacyjnego w Urzędzie Miejskim w Głuszycy.

Spotkanie poprowadzili Krzysztof Pałka z Fundacji IntelEko.pl – partner projektu oraz burmistrz Roman Głód i Katarzyna Łazanowska, kierownik Referatu Inwestycji, Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Głuszycy. W spotkaniu uczestniczył także ekspert ds. technicznych Dawid Kościółek, który pełnić będzie dyżury w Urzędzie Miejskim w Głuszycy oraz w gminach partnerskich. Mieszkańcy mieli także okazję bezpośredniego obejrzenia instalacji OZE zamontowanych w autobusie pokazowym. Podobne spotkania zorganizowano także w gminach partnerskich projektu.

- Głównym celem projektu jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, zmierzające do ograniczenia niskiej emisji w gminach objętych projektem. Pozyskane dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup i montaż instalacji do wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w prawie 400 gospodarstwach domowych z terenu trzech gmin, w tym w 140 z samej Głuszycy. Całkowita wartość projektu wynosi 8. 069.798 zł, dofinansowanie wynosić będzie do 85 % kosztów kwalifikowanych inwestycji – mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Przedmiotem projektu jest udzielenie dofinansowań w formie grantów, udzielanych:

-osobom fizycznym,

-innym niż osobom fizycznym podmiotom,

-w budynkach jednorodzinnych lub w budynkach użyteczności publicznej zlokalizowanych na terenie gmin Głuszyca, Niechlów i Nowa Ruda, w celu zaspokojenia własnych potrzeb zmierzających do ograniczenia niskiej emisji oraz zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym na terenie gmin.

O grant mogą ubiegać się:

1. Osoby zamieszkałe/prowadzące działalność gospodarczą na obszarze objętym partnerstwem, teren Gmin: Głuszyca, Nowa Ruda, Niechlów.

2. Osoby posiadające prawo do dysponowania nieruchomością (działką wraz z istniejącym budynkiem, dla którego planowany jest montaż instalacji w ramach projektu) położoną na obszarze objętym partnerstwem.

Wnioski o udzielenie grantu należy składać w terminie od dnia 18 października 2017 r. do godz. 14.00 dnia 10 listopada 2017 r. w Urzędzie Miejski w Głuszycy, ul. Grunwaldzka 55, 58-340 Głuszyca, BOK, nr 1. W gminach partnerskich wnioski przyjmowane są w Urzędzie Gminy w Niechlowie, ul. Głogowska 33, 56-215 Niechlów oraz w Urzędzie Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości 1, 57-400 Nowa Ruda. Wnioski o udzielenie grantu są do pobrania w Urzędzie Miejskim w Głuszycy - Biuro Obsługi Klienta, pok. nr 1.

Pełna treść ogłoszenia Grantodawcy, wniosek o udzielenie grantu oraz procedura realizacji projektu grantowego są dostępne na http://www.gluszyca.pl/eko-gminy-montaz-instalacji-oze-w-dorzeczu-rzek-barycz-i-bystrzyca/2140

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group