Piątek, 26 czerwca
reklamy

Samorządowcy z Walimia w Wolinie [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: opr.red. 1 min czytania

W miniony weekend delegacja reprezentowana przez pracowników urzędu, radnych i sołtysów, na zaproszenie władz Wolina w ramach partnerskiej współpracy, odwiedziła zaprzyjaźnioną Gminę Wolin.

W czasie spotkania była możliwość poznania sposobu pracy samorządu wolińskiego, wymieniono doświadczenia. Dzięki gościnności władz Wolina odbyły się spotkania z przedstawicielami wolińskich szkół, lokalnych grup działania, klubów sportowych, stowarzyszeń. Poznano osoby zasłużone dla Gminy Wolin, radnych i przedstawicieli wolińskiego samorządu.

Gospodarze zaprezentowali dwie świetlice – w miejscowości Recław, którą zarządza sołtys Waldemar Jutkierwicz oraz w miejscowości Laska, której gospodarzem jest sołtys Franciszek Jamrożek. Gospodarze przywitali delegację w siedzibie Kulturalnego Centrum Współpracy Międzynarodowej mieszczącym się w odrestaurowanym barokowym dworku w Wolinie.

Delegacja odwiedziła również Port Gerharda i Latarnię Morską w Świnoujściu oraz atrakcje Kamienia Pomorskiego, uzyskując możliwość porównania ofert turystycznych. Ciepła i przychylna atmosfera w czasie spotkań sprzyjały w podtrzymaniu przyjacielskiej współpracy.

Wójt Gminy Walim Adam Hausman oraz Sekretarz Gminy Aleksandra Ignaszak szczególne podziękowania złożyli Pani Sylwestrze Jagielskiej – Fajfer. Dzięki gościnności Pani Dyrektor dzieci, młodzież oraz dorośli z Gminy Walim mogą wypoczywać nad morzem.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka