Piątek, 26 czerwca
reklamy

Samowolne oddalenie

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Wałbrzyscy policjanci poszukiwali wczoraj późnym wieczorem schorowanego 80–latka, który nie informując pracowników o swoich planach, oddalił się z placówki pomocowej przy ul. Ogrodowej. Bezpośrednio po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu, ogłoszono alarm dla całego stanu etatowego pierwszego komisariatu.

Wczoraj w godzinach wieczornych wałbrzyscy policjanci otrzymali od pracowników ośrodka pomocowego na Szczawienku informację o samowolnym oddaleniu się ich pensjonariusza. Po ustaleniu pełnych okoliczności tego zdarzenia, mając informację o tym, że mężczyzna poważnie choruje, zarządzone zostały działania poszukiwawcze. Mundurowi, którzy tego dnia byli już w służbie od razu rozpoczęli sprawdzanie miejsc, w które mógł udać się 80-latek, kontrolowali główne ciągi komunikacyjne miasta oraz dokonali ustaleń w szpitalach.

Alarm ogłoszony został dla całego stanu osobowego pierwszego komisariatu. Nim jednak większość funkcjonariuszy, przed nastaniem zmroku, przyjechała do jednostki, jadący w tym momencie na służbę st. asp. Grzegorz Majewski, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, zauważył w rejonie skrzyżowana ul. 11-go Listopada i Armii Krajowej w Wałbrzychu, osobę wizerunkiem pasującą do zaginionego seniora.

Chwilę później potwierdziło się, że był to poszukiwany 80-latek, któremu na szczęście nic się nie stało. Po zakończonych czynnościach został on przez funkcjonariuszy przekazany w placówce pomocowej opiekunowi.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka