Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4667
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Schronisko na Beethovena

Sobota, 24 lutego 2024, 9:53
Aktualizacja: 13:37
Autor: PAW
Wałbrzych: Schronisko na Beethovena
Fot. archiwum
Wiele osób pyta kiedy i gdzie zostanie zbudowane nowe schronisko dla zwierząt. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej powiedział jasno – schronisko powstanie na ulicy Beethovena.

Obecne schronisko na ulicy Łokietka już od dawna przyjmuje setki bezdomnych i bezbronnych zwierząt. Pracownicy i wolontariusze robią wszystko, by życie naszych czworonożnych przyjaciół wyglądało dobrze, ale by tak było, potrzebne jest nowe schronisko, bowiem obecne nie spełnia standardów. O budowie nowego schroniska mówi się w naszym mieście od kilku lat. Prezydent Roman Szełemej zapowiada, że takie miejsce powstanie przy ulicy Beethovena. Zresztą ta ulica, według zapowiedzi prezydenta, zmieni się nie do poznania.

- Nasze plany obejmują remont od ulicy Sikorskiego do bazy transportowej na końcu ulicy, w tym nowy chodnik, budowę oświetlenia, pętli autobusowej obok PSZOK-u i budowę nowego schroniska dla zwierząt - mówi prezydent. - To jest polityka proekologiczna. To teren po byłej kopalni Wałbrzych, a więc jeden z najbardziej zdegradowanych terenów naszego miasta.

Miasto chce złożyć wniosek do Funduszu Sprawiedliwej Transformacji o wartości kilkudziesięciu milionów złotych na rewitalizację terenów tylko pokopalnianych, a więc takich jak przy ulicy Beethovena, które mają szanse te środki uzyskać. Te tereny zostaną zrekultywowane i właśnie tu, między innymi, ma powstać schronisko dla zwierząt.

Twoja reakcja na artykuł?

23
55%
Cieszy
3
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
14
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group