Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5227
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sektor I obsługiwać będzie prawdopodobnie ALBA

Środa, 1 maja 2019, 13:07
Autor: red
Wałbrzych: Sektor I obsługiwać będzie prawdopodobnie ALBA
Fot. archiwum
Ważą się losy umów na wywóz odpadów komunalnych z naszego miasta. Umowy z firmą czy firmami obsługującymi Wałbrzych mają zostać podpisane na dwa lata.

Co ciekawe, nasz samorząd zdecydował się na dość niekonwencjonalny sposób wyłonienia firmy. Mamy do czynienia z aukcją internetową... Polega to na tym, że gotowość do obsługi Wałbrzycha zgłosiło 12 kwietnia czterech oferentów z Polski - ALBA, Komunalnik, FBSerwis oraz Chemeko-System. Gmina przeznaczyła na umowę z firmą, która będzie odpowiadać za wywóz odpadów, nieco ponad 35 milionów złotych. Wałbrzych podzielono na dwa sektory: północy obejmujący Podzamcze i Piaskową Górę oraz południowy obejmujący pozostałe dzielnice. Przy wyborze oferty brana jest pod uwagę przede wszystkim cena, ale nie tylko, bo również to, czy czy oferent dysponuje pojazdami elektrycznymi lub hybrydowymi do wywozu śmieci.

W aukcji, która trwała 1,5 godziny i obfitowała w 18 dogrywek, wygrała ALBA, która przed laty była już odpowiedzialna za wywóz wałbrzyskich odpadów. Oznacza to, że ALBA najprawdopodobniej będzie obsługiwać północną część miasta, czyli sektor I Podzamcze i Piaskową Górę. Oczywiście pozostałe firmy, biorące udział w aukcji, mają prawo do odwołania.

Przed nami kolejna część przetargu, który dotyczyć będzie obsługi pozostałych dzielnic. Odbędzie się on w poniedziałek 6 maja.

Twoja reakcja na artykuł?

21
68%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
13%
Złości
3
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group