Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2399
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Seminarium transportowe odbyło się w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 22 stycznia 2017, 9:20
Aktualizacja: 11:23
Autor: red
Fot. WORD Wałbrzych
Największe firmy transportowe mające po kilkadziesiąt pojazdów w swych flotach, managerowie, właściciele oraz osoby zarządzający transportem – tak w kilku słowach można opisać grono uczestników pierwszego w historii naszego ośrodka seminarium poświęconego tematom transportowym.

Motywem przewodnim była problematyka jakościowego modelu zarządzania, jako znaku czasów, wywierająca coraz większy wpływ na funkcjonowanie sektora TSL.

Prelekcje w tematach związanych: z podstawami funkcjonowania firm transportowych, obejmujących zagadnienia warunków dobrej reputacji osób zarządzających firmami oraz osób zarządzających transportem, zasad kontroli i weryfikacji kompetencji osób biorących udział w realizacji przewozów drogowych, wpływu tych kompetencji na stabilną i bezpieczną pozycję firmy, problemów kadrowych i prognoz dotyczących spraw związanych z poziomem zatrudnienia w branży transportowej, bieżących informacji dotyczących stosowania przepisów o niemieckiej płacy minimalnej (tzw. ustawy MiLoG) oraz kwestiach prawno-organizacyjnych związanych z uzyskiwaniem przez kierowców kwalifikacji zawodowych, wygłosili przedstawiciele organów kontrolnych, urzędów zajmujących się wydawaniem uprawnień transportowych, specjaliści z obszaru kadr i HR, wykładowcy akademiccy i prawnicy. Gościem specjalnym seminarium był Martin Pfnür, adwokat niemieckiej Kancelarii Balduin & Pfnür PartGmbB Rechtsanwälte z Görlitz, specjalizujący się w prawie transportowym i spedycyjnym.

Tematyka seminarium żywo zainteresowała jego uczestników – prelekcje i dyskusje trwały od godziny 10:00 do godziny 15:30. Oprócz możliwości wysłuchania bieżących informacji istotnych dla transportu drogowego, seminarium było również okazją do spotkania w kręgach biznesowych, wymiany poglądów, uwag i doświadczeń.

WORD w Wałbrzychu zaprezentował nowe pojazdy do przeprowadzania szkoleń zawodowych i egzaminów, co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem i powszechnym wyrażaniem uznania dla przyjętego przez Dyrekcję Ośrodka kierunku rozwoju placówki – nastawionego na projakościowe podejście do kompetencji, szkoleń, kursów i wyznaczanie nowych wzorców i standardów w tym obszarze.

Powodzenie seminarium i opinie wyrażone przez największych przedstawicieli branży transportowej w regionie utwierdzają nas w przekonaniu, że warto dążyć do profesjonalizmu. Za udział w spotkaniu dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom i gościom.

Uczestnicy spotkania wyrazili chęć kontynuacji tego przedsięwzięcia, co oznacza, że seminaria branżowe mogą na stałe wpisać się w działalność naszego ośrodka.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group