Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2825
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Sesja Rady Miasta w Szczawnie–Zdroju w dwóch odsłonach

Środa, 12 grudnia 2018, 13:39
Aktualizacja: 13:49
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Sesja Rady Miasta w Szczawnie–Zdroju w dwóch odsłonach
Fot. red
Gorąco było podczas ostatnich dni w trakcie obrad Rady Miasta Szczawno–Zdrój.

Najpierw w radzie zawiązał się klub radnych złożony z radnych Stowarzyszenia "Kocham Szczawno-Zdrój". Funkcję przewodniczącej klubu będzie pełnić Edyta Pantol.

Sesja Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju rozpoczęła się w dniu 10 grudnia, ale nie trwała zbyt długo, bowiem najpierw przegłosowano odrzucenie porządku obrad. Podczas głosowania nieobecny był radny Adam Jennings, który wcześniej wpisał się na listę obecności i to spowodowało przerwanie sesji.

Po pierwszej części sesji, po zmianie pierwotnego porządku rady obrad, wybrani zostali przewodniczący komisji oraz ich członkowie. Większość najważniejszych funkcji w radzie zgarnęli radni z klubu Kocham Szczawno Zdrój. Michał Broda jest Przewodniczącym Rady Miejskiej, Dorota Wołoszyn-Pusłowska jest Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej, Edyta Pantol pełni funkcję Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Przewodniczącej klubu radnych Kocham Szczawno Zdrój, Agnieszka Wilk pracuje jako Przewodnicząca Komisji Spraw Obywatelskich, Agnieszka Pisarska jest Przewodniczącą Komisji Budżetowej i Gospodarki Mieniem, Tomasz Krupa to Przewodniczący Komisji Rewizyjnej i Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, a Małgorzata Zbirek jest członkiem Komisji Rewizyjnej i Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Wiceprzewodniczący byli wybierani poprzez głosowanie grupowe, czyli w jednym głosowaniu byli wybrani wszyscy członkowie danej komisji. Sporo czasu zajęła dyskusja i głosowanie nad projektem uchwały dotyczącej określenia warunków udzielenia i wysokości stawek procentowych bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Burmistrz zaproponował bonifikatę na poziomie 60%, radni z klubu Kocham Szczawno-Zdrój postulowali, aby ta bonifikata wynosiła około 80%.

Twoja reakcja na artykuł?

3
13%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
13%
Smuci
1
4%
Złości
15
63%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group