Pierwsza grupa wyruszyła z boguszowskiego rynku, następnie od strony Dzikowca Małego przeszła cały masyw. Druga grupa wystartowała z Kuźnic, trasa była trochę krótsza, ale za to bardziej stroma. Trzecia grupa indywidualnie zaczęła swoją wędrówkę na Sobięcinie i również wspięła się na dwie wieże. Około południa wszyscy spotkali się na szczycie Dzikowca, by dalej wspólnie udać się na ognisko z kiełbaskami, a pracownicy Nadleśnictwa Wałbrzych opowiedzieli o m.in. funkcjach wież w przeciwdziałaniom pożarom oraz opowiedzieli jak wygląda ugaszanie pożarów w lesie.
Sezon można uznać za otwarty
Audio
Czytaj na głos
W sobotę 22 marca na trzech trasach stawiło się 88 turystów, by wspólnie świętować nadejście wiosny podczas wycieczki, której celem było m.in. zdobycie dwóch wież widokowych w masywie Dzikowca. Przyjechali z Bolesławca, Lubina, Wrocławia, Świebodzic, Wałbrzycha, Szczawna–Zdroju, Unisławia Śląskiego, Głuszycy oraz Bogus
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.