Środa, 17 czerwca
25°C Jelenia Góra
reklamy

Sezon można uznać za otwarty

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

W sobotę 22 marca na trzech trasach stawiło się 88 turystów, by wspólnie świętować nadejście wiosny podczas wycieczki, której celem było m.in. zdobycie dwóch wież widokowych w masywie Dzikowca. Przyjechali z Bolesławca, Lubina, Wrocławia, Świebodzic, Wałbrzycha, Szczawna–Zdroju, Unisławia Śląskiego, Głuszycy oraz Bogus

Pierwsza grupa wyruszyła z boguszowskiego rynku, następnie od strony Dzikowca Małego przeszła cały masyw. Druga grupa wystartowała z Kuźnic, trasa była trochę krótsza, ale za to bardziej stroma. Trzecia grupa indywidualnie zaczęła swoją wędrówkę na Sobięcinie i również wspięła się na dwie wieże. Około południa wszyscy spotkali się na szczycie Dzikowca, by dalej wspólnie udać się na ognisko z kiełbaskami, a pracownicy Nadleśnictwa Wałbrzych opowiedzieli o m.in. funkcjach wież w przeciwdziałaniom pożarom oraz opowiedzieli jak wygląda ugaszanie pożarów w lesie.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka