Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2225
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skargi mieszkańców

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 7 stycznia 2020, 7:38
Aktualizacja: Czwartek, 9 stycznia 2020, 8:35
Autor: red
Fot. nadesłane przez czytelnika
W okresie świąteczno–noworocznym, a także podczas ostatniego długiego weekendu, dotarły do redakcji maile i informacje z opiniami mieszkańców na temat gospodarki śmieciowej w Wałbrzychu.

- Nie wiem jak jest w innych dzielnicach miasta, ale na Nowym Mieście spotykam się z sytuacjami, gdzie jest sporo przepełnionych koszy na śmieci, a odpady walają się po drodze, są rozwiewane przez wiatr. Słyszałem opinie prezydenta i osób odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami, że ALBA już opanowała sytuację i mieszkańcy nie mają się czym zamartwiać. Jednak uważam, że w tej kwestii firma ta ma jeszcze wiele do zrobienia - pisze pan Marian.

Inny czytelnik nadesłał nam zdjęcia z ulicy Sokołowskiego.
- Rewolucja śmieciowa w okresie świąteczno-noworocznym w wykonaniu Alby przedstawiała się jak na załączonych zdjęciach. Ul. Sokołowskiego parking przy szpitalu - pisze pan Tomasz.

Na załączonych zdjęciach widać daty wykonania fotografii. Faktycznie trzeba przyznać rację, że za każdym razem czystość w tym miejscu pozostawia wiele do życzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
8%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
12
50%
Złości
9
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~Daniel 7-01-2020 9:48
Za śmieci płacą mieszkańcy.Nie ratusz.Ratusz tylko ustala stawkę w porozumieniu z Albą.Ta z kolei nie wywozi,a jak wywozi to mnoży śmieci,żeby stawka była jak najwyższa. Więc ratusz ma gdzieś bałagan przy śmietnikach i mieszkańców.On o nich pamięta,jak trzeba czegoś zakazać lub podnieść ceny.
~Kris 8-01-2020 0:42
do: ~Daniel (9:48)
Stawki ustala Alba, bo to Alby śmieciarki jeżdza a nie miasta, to Alba zatrudnia ludzi i musi ich opłacić, a nie miasto. Taka Alba czy inna firma, nie może sobie pozwolić na to, że ktoś jej płaci grosze, że Alba będzie dopłacała do interesu. To tak jakbyś poszedł do Lidla i kazał im sprzedawać towar, za tyle ile ty chcesz to by cie wyśmiali.
~Dariusz Sprawiedliwy 7-01-2020 11:29
Wiwat Alba, wiwat prezes i kierownik logistyki!! Pełny śmieciarski profesjonalizm.
~Janusz 7-01-2020 12:06
Zbyt mało pojemników w szczególności na papier, a dodatkowo mieszkańcy nie potrafią zgniata kartonów , pomimo próśb , apeli. Podobna sprawa jest z butelkami PET. Dziwna sytuacja z pojemnikami jest od samego początku , ale już najwyższy czas aby wreszcie uzupełnić braki i powinno być po sprawie !!Ta sprawa powinna być priorytetem - i tu trzeba działać i to na CITO !!
~... 7-01-2020 13:24
Czy mam prawo do obniżenia zapłaty skoro Alba zamiast śmieci opakowania wywozu ode mnie raz na dwa tygodnie, a nie jak w harmonogramie powinno być raz w tygodniu? A mówiłem kiedyś, że śmieci ich utopia.... I to się zaczyna dziać
~mieszkaniec Orłowicza 7-01-2020 13:35
Droga redakcjo zobaczcie co dzieje się przy pojemnikach na ul. Orłowicza. Zabrano mieszkańcom pojemniki na papier, a także jeden duży pojemnik na papier pozostawiając tylko jeden. Masakra wszystko wszędzie fruwa z wiatrem. Polityka śmieciowa do bani. Sory ALBA, ale wcześniej było lepiej bo czyściej i przystępnie.
~:) 7-01-2020 13:40
"polecam" przyjrzeć się smietnikom na ulicy Palisadowej koło PoloMarketu.... W okresie świątecznym cały parking usyfiony, bo wiaterek hulal tak jak Alba hula :) Pozdrowienia dla Pana Senczuka :)
~Romek 7-01-2020 14:25
Na Piaskowej pełne dzwony z butelkami jeszcze sprzed Świąt.
~ 7-01-2020 14:41
do: ~Romek (14:25)
nie tylko z butelkami ,syf wiekszy niz cala Piaskowa Gora a my placimy krocie
~kubuś puchatek 7-01-2020 17:59
Czas już chyba zacząć procedurę zmiany firmy odbierającej odpady. Alba to jest totalna porażka, postępują jak każda niemiecka firma działająca w Polsce czyli maksymalnie nas wykorzystać nic nie dając w zamian, oczywiście "rękami" lokalnych "pożytecznych idiotów" Czy do naszych władz jeszcze to nie nie dotarło, co też daje do myślenia.
~Gość 7-01-2020 18:02
Jak widać w całym mieście mamy wielką rewolucję. Śmieci wiatr roznosi po ulicach nowa firma czyli Alba została wybrana i sprawa załatwiona. Ale co tam zaśmiecone miasto ważne że pojemniki nowoczesne otwierane nogą, śmieciarki ekologiczne. Pojemniki mniejsze ale za to wywóz droższy tak się robi interesy.! A co na to Pan Prezydent???
~Facio 7-01-2020 18:14
Poczekajmy na kolejną podwyżkę.Osoby które płacą będą płacić a ci którzy nie płacą Irak nie będą płacić. Obarczyć tego który płaci.
~Piskorz 7-01-2020 23:30
Władze miasta pozostawiły problem Albie, a tym samym zostawiły problem nam, mieszkańcom. Bo to my nie mamy gdzie wyrzucać odpadów, bo to my musimy oglądać codziennie sterty roznoszonych przez wiatr śmieci, bo to my jesteśmy skazani na odór nie wywożonych terminowo psujących się odpadów, bo to my jesteśmy narażeni na choroby z tego powodu. Było źle, a jest jeszcze gorzej, bo Władze nie mają najmniejszej ochoty aby opanować i rozwiązać problem problem. Doraźnie tylko może pomóc zwiększenie ilości pojemników na papier, szkło i PET. oraz zwiększenie częstotliwości ich opróżniania. Jeżeli Prezydent do lata nie rozwiąże tego problemu, to miasto utonie w śmierdzących śmieciach w upalne dni.
~Kris 8-01-2020 0:35
do: ~Piskorz (23:30)
Alba jest od zbierania śmieci a nie prezydent, Alba za to kasę bierze bo za darmo śmieciarkami nie jeżdzą, pracowników też za darmo nie przyjmują. Tylko ktoś pisał że Alba celowo to robi, żeby prezydentowi narobić kłopotów, ktoś wspimnał że w Albie pracuje zastępca burmistrza z Gorc i faktycznie jego nazwisko tam jest. Czysta ustawka aby prezydentowi dokopać, bo Alba ma normalnie płacone!
~Gforg 8-01-2020 23:07
do: ~Kris (0:35)
To prezydent niech porządnie nadzoruje Albe. Kogo on tam ma - manekiny do pierdzenua w stołki. Głupota tam aż kipi.
~Świdnica 8-01-2020 8:43
produkujcie mniej śmieci wałbrzyskie brudasy. Patologia. U nas nie ma tego problemu, Zawsze wałbrzyskie menelstwo ma problem.
~ 8-01-2020 18:23
do: ~Świdnica (8:43)
te zobacz na ta swoja Swidnice tam dopiero patologia i zlodzieje ,
~G 8-01-2020 23:01
do: ~Świdnica (8:43)
Avty boguszowski menelu stul pysk moze to ty siedzisz w Ratuszu i odpowiadasz za ten burdel?
~Andrzej. 8-01-2020 9:55
Sytuacja z odbiorem śmieci jest bardzo poważna . Ale skoro brakuje odpowiedniej ilości poszczególnego rodzaju pojemników do segregacji odpadów. To należy zwiększyć częstotliwość ich odbioru . zamiast 1 raz w tygodniu to dwa razy i do czasu dostawienia większej ilości pojemników w ten sposób można opanować ten BALAGAN > Panie dr. Romanie czas działać. A nie siedzieć z rękoma na kolanach i wiecznie opowiadać ze już niedługo będzie OK>
~ 8-01-2020 18:26
do: ~Andrzej. (9:55)
wszystkiego brakuje kazdego rodzaju pojemnika,nic nie jest jak powinno ale tez i duzo ludzie robia syf,zobaczcie sami ,kupuja nowe meble wersali itp a co ze starym robia?ano cichaczem wieczorkiem wylaza jak zlodzieje i podrzucaja pod inne smietniki i takto wyglada raz Alba raz lokatorzy
~Kris 8-01-2020 20:32
Od działania jest Alba, to Alba jest firmą zajmującą się wywozem śmieci i to należy do obowiązku Alby. Jeśli idę do piekarni po chleb, to piekarnia i pracownicy pieką chleb a nie klient.
~Ewa 8-01-2020 23:05
Zeszloroczna rewolucja rewolucja smieciowa i tegoroczna podwyżka to największe porażki urzędniczych nieudaczników
~Piskorz 8-01-2020 23:07
Umowę podpisuje z Albą Prezydent, lub osoba upoważniona w jego imieniu. Jak można było podpisać umowę na mniejsze o połowę pojemniki, oraz na opróżnianie pojemników na PETy, papier i szkło co drugi tydzień. Przecież to jest główną przyczyną, że problem jest znacznie większy niż był, a rachunek jest prosty, wywozi się o połowę mniej, a płaci się dwukrotnie więcej. Więc o ile drożej wykonuje tą usługę Alba. Kris zrozum, tą umowę zawarł Prezydent, doskonale wiedział co podpisuje. Tym bardziej nie zwalnia go to z obowiązku kontroli jakości pracy świadczonej przez Albę. P.S. Gorszego buractwa niż DSW na drogach wałbrzyskich nie ma, więc Świdniczaninie zamilcz.
~WA62 9-01-2020 8:13
Odbiór śmieci wszystkich rodzajów to totalna porażka miasta i ALBY. Przypuszczalnie miasto nie ma podpisanej odpowiedniej umowy na odbiór odpadów segregowanych i stąd dwutygodniowe przerwy w wywozie. Alba z kolei pewnie nie ma odpowiedniej ilosci ludzi - przypuszczalnie nie przejęła ich z Komunalnika jak planowali ( może płace?). Teraz jest zimno, ale co będzie latem. Doradzam dokumentowanie foto przepełnionych pojemników i noty obciążające gminę Wałbrzych za dodatkowe sprzątanie nieruchomosci z rozwianych śmieci. Tak po za tym nigdzie nie mamy obowiązku zgniatania butelek czy kartonów
~yes 9-01-2020 8:28
W Boguszowie-Gorcach odpady sa wywozone przez SANIKOM regularnie . Gorzej jest ze sprzątaniem ulic.
~Gość 9-01-2020 9:40
NO I ALBA ROZWIĄZAŁA PROBLEM PRZESYPUJĄCYCH SIĘ ŚMIECI na parkingu pod szpitalem Sokolowskiego - jak było pokazane na zamieszczonych zdjęciach - ZABRAŁA ŚMIECI RAZEM Z POJEMNIKAMI !!!!! II problem z głowy Śmierci już nie wysypuja się z pojemników i nie fruwają po parkingu. Jakie proste rozwiązanie problemu. I CO NA TO WŁADZE MIASTA Z PREZYDENTEM NA CZELE ???
~ 29-01-2020 11:49
To wszystko co sie dzieje to wasza ,walbrzyszan wina. Zachłysnęliście się konsumpcją ,żrecie ,wydalacie na potęgę. W pojemnikach lądują rzeczy np. buty ktore nigdy nie były używane,odzież zamiast wrzucać do kontenerow np. PCK to wręcz masowo wrzucacie do zmieszanych.Nie macie pojęcia o sortowaniu . Nie wrzucamy do szkła słoików pełnych żarcia i z nakretkami , nie wrzucamy szyb luster i glinianych wypalanych butli. Także zbiórka PET, Też tam można znależdz wszystko , proszę sobie zajrzeć do pojemnika na ul. Parkowej. Można tak bez końca. Co do Alby ,podziękujcie poprzednikowi za to ,że pojazdy śmieciarki wpierw muszą się o 6 rano zważyć ,aby zgadzał się tonaż , zamiast już pracować muszą stać w kolejce na Bethowena.Przesto RIBOK zamiast uruchamiać linię sortowniczą musi ręcznie sortować szkło ( co niesie za sobą ryzyko wypadku) także makulaturę i metale.Tak my nie dogonimy nigdy Niemców oni odzyskują 60 proc odpadow my 28proc.Gdzieś przeczytałem Polacy deklarują, 90% przyznaje ,że sortuje , faktycznie robi to 60% z tego tylko 30 % wie jak to robić ot i cała prawda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group