Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 8550
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Skuteczna drogówka

Poniedziałek, 15 listopada 2021, 6:43
Aktualizacja: 10:54
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Skuteczna drogówka
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w ciągu minionych dni zatrzymali w naszym regionie kolejnych czterech pijanych kierujących, w tym dwóch rowerzystów. Dodatkowo kolejny z kontrolowanych mężczyzn znajdował się pod wpływem narkotyków. Rekordzista kierujący samochodem osobowym wydmuchał ponad półtora promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

12 listopada około godziny 12:20, funkcjonariusze ruchu drogowego na ul. Lelewela w Wałbrzychu dokonali kontroli 25-letniego mężczyzny jadącego samochodem osobowym. Wałbrzyszanin znajdował się w stanie nietrzeźwości, a badanie wykazało u niego 1,18 promila tej substancji w organizmie. Podejrzany utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Dzień później około godziny 9:00 inni funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w Łomnicy zatrzymali rowerzystę znajdującego się pod wpływem alkoholu. W jego przypadku wynik badania to 0,30 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po godzinie 20:30 policjanci drugiego komisariatu sprawdzili na ul. Niepodległości w Wałbrzychu stan trzeźwości innego rowerzysty. 33-letni wałbrzyszanin miał 1,20 promila alkoholu w organizmie.

Pół godziny później kolejni funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w Wałbrzychu na ul. Długiej zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym. 24-letni mieszkaniec naszej miejscowości również był kompletnie pijany. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj przed godziną 19:00 natomiast w ręce funkcjonariuszy z Boguszowa-Gorc na ul. Wałbrzyskiej w Czarnym Borze wpadł 36-letni kierujący samochodem, który znajdował się pod wpływem narkotyków. Dla potwierdzenia tego faktu mundurowi zlecili w placówce medycznej pobranie krwi od mężczyzny do badań laboratoryjnych. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego nie posiadał uprawnień do kierowani pojazdami.

Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
14%
Hahaha
2
10%
Nudzi
4
19%
Smuci
0
0%
Złości
12
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group