Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4843
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: SLD prezentuje projekt „Na czterech łapach”

Środa, 18 grudnia 2013, 13:25
Aktualizacja: 23:12
Autor: PAW
Wałbrzych: SLD prezentuje projekt „Na czterech łapach”
Fot. PAW
Dziś przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zaprezentowali projekt autorstwa Michała Gnacego „Na czterech łapach”, który ma być kluczem do rozwiązania problemu m.in. bezpańskich psów.

- Chodzi nam o poprawę komfortu życia ludzi i zwierząt – tłumaczy Szymon Heretyk. – Jak wynika ze statystyk, w Wałbrzychu mamy około 17-20 tysięcy psów. Chodzi nam o zwiększenie bezpieczeństwa ludzi, bo wiemy, że zdarzają się wypadki pogryzienia ludzi przez bezpańskie psy. Ponadto chcemy dążyć do zaczipowania psów, by można było w łatwy sposób znaleźć właścicieli czworonogów. Ponadto zaczipowanie z pewnością zmniejszy liczbę bezpańskich psów.

Michał Gnacy rok temu był współautorem projektu zatytułowanego „Posprzątaj po mnie, nie rób mi obciachu”.
- Musimy dążyć do wzrostu świadomości w tym temacie wśród wałbrzyszan – mówi Michał Gnacy. - Chcemy mieć swój wkład w prezydencki projekt „Zielony Wałbrzych 2020”. Zdajemy sobie sprawę, że wszystkiego nie można zrobić od razu i dlatego jesteśmy za tym, by nasze pomysły wprowadzać w życie stopniowo.

Michał Gnacy oparł swój projekt o cztery filary:

I – całe miasto jest wyposażone w dystrybutory na psie odchody (jest ich obecnie 99, a Gnacy chciałby, by ich liczba wzrosła do 400 i by były rozstawione we wszystkich dzielnicach miasta)

II – rejestracja i znakowanie psów poprzez czipowanie

III – utworzenie co najmniej 5 wybiegów dla psów:
- Psy potrzebują miejsca do zabaw i wybiegania się, a ludzie nie zawsze mają ochotę stykać się z psami i dlatego stworzenie takich wybiegów rozwiązuje problem – uważa Gnacy.

IV – działania edukacyjne i informacyjne.
- Celem mojego programu jest podniesienie poziomu czystości i porządku w mieście, a także edukowanie mieszkańców – tłumaczy Michał Gnacy.

Projekt ma wartość około 1 miliona 300 tysięcy złotych.
- W Polsce mamy problem wszelkich chorób pasożytniczych – mówi Mirosław Lubiński, radny miejski z ramienia SLD. – Odchody zwierząt są źródłem zakażeń dzieci – tak się niestety często zdarza. Ponadto dochodzi do przypadków pogryzień ludzi przez psy, kiedy nie znamy właścicieli tych psów i to rodzi dodatkowe problemy.

Mirosław Lubiński zaprezentował projekt Michała Gnacego podczas komisji budżetu i finansów. Projekt ten wówczas snie zyskał jednak aprobaty radnych. Lubiński nie składa broni i zamierza walczyć o realizację projektu podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Wałbrzycha.
- To szeroki problem. My wskazujemy źródła finansowania tego projektu i mam nadzieję, że radni się do niego pozytywnie przychylą – mówi Mirosław Lubiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group