Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3849
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Służba przy cmentarzach

Niedziela, 1 listopada 2020, 6:34
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Służba przy cmentarzach
Fot. UM Boguszów–Gorce
Decyzją Władz Państwowych cmentarze na terenie Rzeczpospolitej Polskiej zostają zamknięte w terminie od 31października do 02 listopada włącznie.

Dla służb porządkowych, w tym strażników w Boguszowie-Gorcach oznacza to wykonanie dodatkowych zadań, które zostały nałożone do wykonania w ramach pełnionej dla mieszkańców służby.
- Sytuacja jest dla nas wszystkich nowa, trudna, pełna stresów i refleksji. Dlatego my, strażnicy i przedstawiciele wszystkich służb liczymy na współpracę i wyrozumiałość mieszkańców w tym ciężkim dla wszystkich, pełnym trudnych decyzji czasie - informują boguszowscy strażnicy.

Cmentarz Parafialny położony przy ulicy Kamieniogórskiej w Boguszowie zostanie zamknięty tak, jak cmentarze komunalne. Zostanie również zablokowana możliwość wjazdu pod bramę cmentarza.

Planowane w dniu 31 października pochówki naszych zmarłych zostaną przeprowadzone zostały bez zmian, obowiązywał jednak reżim sanitarny.

1 listopada, w dniu Święta Zmarłych, kapłani Parafii pod wezwaniem Św. Trójcy w Boguszowie, zapraszają na uroczystości poświęcone pamięci naszych zmarłych, które będą miały miejsce w świątyni przy Placu Jana Pawła II. Początek uroczystości planowany jest na godzinę 15: 00. W pozostałych parafiach informacje dotyczące uroczystości zostaną przekazane w trakcie mszy.

Służby mundurowe pełnić będą w tym czasie służbę w rejonach cmentarzy, pilnując aby zostały wypełnione nakazy, zakazy i obowiązki dotyczące mieszkańców w trakcie wprowadzonego decyzją Rządu zamknięcia cmentarzy.
- My, Strażnicy Miejscy Boguszowa- Gorc, zwracamy się o zrozumienie i wyrozumiałość w te trudne dla nas wszystkich dni - mówią strażnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
21%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
36%
Smuci
1
7%
Złości
5
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group