Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 2757
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Służby powiatu wałbrzyskiego – przygotowane na ferie

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Wtorek, 13 stycznia 2015, 9:00
Aktualizacja: 9:29
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
12 stycznia w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu, podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego rozmawiano na temat przygotowania podmiotów podległych Staroście Wałbrzyskiemu do nadchodzących ferii.

Głównym celem tej komisji jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Powiatu Wałbrzyskiego, ma ona też pomóc staroście w realizacji zwierzchnictwa nad powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami, a także wspierać współpracę z samorządami gmin, stowarzyszeniami i instytucjami w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa na terenie Powiatu Wałbrzyskiego.

– Kwestie będące w centrum zainteresowania tej komisji uważam za jeden z moich priorytetów. Liczę na ścisłą współpracę ze służbami, a także wypracowanie nowych skutecznych standardów zarządzania kryzysowego – mówi Jacek Cichura, Starosta Wałbrzyski i przewodniczący komisji.

Podczas poniedziałkowego spotkania omówiono stopień przygotowania służb powiatowych do zbliżających się ferii zimowych. Zwrócono szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa na szlakach komunikacyjnych prowadzących do miejsc wypoczynku w regionie, m.in. w Łomnicy, Rzeczce, Andrzejówce, Jedlinie-Zdroju i Boguszowie-Gorcach, bezpieczeństwa infrastruktury turystycznej i parkingów zlokalizowanych przy niej, a także stan sanitarny obiektów przyjmujących dzieci na wypoczynek.

– Jesteśmy przygotowani do ferii w ramach posiadanych przez nas sił i środków – zapewnia Andrzej Basztura, Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego została powołana 28 lutego 2014 roku, po listopadowych wyborach zmienił się jej skład. Poza zmianą przewodniczącego, którym jest urzędujący starosta, organ został uzupełniony o Dorotę Piotrzkowską i Andrzeja Lipińskiego – radnych powiatowych. W komisji zasiada też Bogusław Czerski, Powiatowy Lekarz Weterynarii, który zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Bielarczyka.

Do zadań KBiPP należy m.in. ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa, opiniowanie projektu budżetu powiatu i innych aktów prawa miejscowego, pracy Policji oraz innych powiatowych służb, a także zleconych przez starostę zagadnień dotyczących porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

Skład komisji:
Przewodniczący – Jacek Cichura – Starosta Wałbrzyski
Członkowie: - Dorota Piotrzkowska – Radna powiatu wałbrzyskiego,
- Andrzej Lipiński – Radny powiatu wałbrzyskiego,
- Waldemar Kujawa – Burmistrz Boguszowa-Gorc,
- Adam Hausman – Wójt gminy Walim
- Marzena Radochońska – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu,
- Bożena Jażdrzyk – Prokurator rejonowy w Wałbrzychu,
- Sylwester Nowak – Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu,
- Henryk Syzdek – Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu,
- Grzegorz Kułak – Komendant miejski PSP w Wałbrzychu,
- Małgorzata Bąk – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wałbrzychu,
- Aleksanda Abramowska-Podlińska – Prezes Sądu Rejonowego w Wałbrzychu,
- Bogusław Czerski – Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~julek 13-01-2015 10:50
mina pana lipinskiego swiadczy o wszystkim

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group