Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2474
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śmieci na Basztowej

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 2 marca 2015, 17:15
Aktualizacja: 18:27
Autor: red
Fot. użyczone
Otrzymaliśmy kolejny sygnał o śmieciach walających się po dzielnicy Podzamcze.

„Chodzi o tereny przy ul. Basztowej 55-57 i drodze przy bloku Basztowej 82 w kierunku Blankowej i przy pięknym boisku za 700 tys. zł, które zlikwidowali na ul. Blankowej przy Barze u Stasia. W grudniu, styczniu, lutym dzwoniłam do wydziału infrastruktury UM Wałbrzych, Straży Miejskiej w sprawie śmieci, które podczas wichur wypadają ze źle zabezpieczonych i ustawionych śmietników do segregacji odpadów i nic. Panie z urzędu mówią, że tym się zajmuje straż miejska, a oni, że dzielnicowy, z którym nie idzie się skontaktować, bo muszą ustalić, do kogo należą te tereny i tak od trzech miesięcy śmieci się walają wokół śmietników i dalej, reklamówki wiszą na drzewach, butelki i papiery leżą na trawnikach. I jeszcze jedna sprawa. Na jednym ze zdjęć widać drogę wydeptaną przez ludzi, którzy chcą się przedostać z Basztowej na ul. Blankową, muszą przedzierać się przez bagno, miała się tym zająć (zrobić chodnik) Poseł Kołacz-Leszczyńska, jak była wybierana dawno temu do rady miejskiej i nic nie zrobiła (czyżby wielkie niespełnione obietnice wyborcze)?” – pisze mieszkanka Podzamcza.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ms 2-03-2015 17:41
Ekologia po Polsku,mówie jak widze te śmieci na ulicach,tawnikach,lasach i parkach.Słuzby odpowiedzialne za porządek będa grabiły liscie ale juz smieci nie uprzątną,bo to chyba wstyd.Komuna dalej w tym miescie,mentalnosc pijacka,ludzie upodobali sobie powiedzenie ze pracy nie ma i beda tak ........ do śmierci.Jednemu takiemu na Podgórzu,powiedziałem...zdychaj śmieciu komunistyczny,czym predzej.
~T. 2-03-2015 22:35
Nie da się ukryć - "syf". Pojemniki są zapewne firmy, która na zlecenie gminy odbiera śmieci. Jest tylko jedna taka firma. Nie tylko brakuje wspomnianego w artykule "łącznika", ale także dróżka przy zlikwidowanym boisku, szczególnie odcinek koło Baru wymaga wymiany - każdy większy deszcz ją zalewa, jest pod wodą. To jest prawdopodobnie teren miasta.
~pp 3-03-2015 7:27
A TAK MIALO BYC PIEKNIE PO WYBORACH.
~Michaś 3-03-2015 10:59
Nikt Ci tyle nie da, ile obieca polityk przed wyborami.
~Tadeusz 3-03-2015 12:57
Pojemniki na segregowane odpady' PAPIER-SZKŁO-BUTELKI Pet " miały być ustawione w tzw. " GNIAZDACH " na ul. Basztowej pomiędzy budynkami nr.11 a 17 stoją ustawione na trawniku a na dokładkę na skrzyżowaniu ulic . W ten sposób nie tylko zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego. Podobnie jak na załączonych fotografiach podczas silnych wiatrów zawartości tych pojemników fruwają po ulicy. Równocześnie pojemniki pod wpływem wiatru wywracają się i blokują przejazd . Czy nie należałoby zastanowić się nad innym miejscem usytuowania tego " GNIAZDA " lub ewentualnej zabudowy aby odpady nie fruwały po całym osiedli i nie upiększały naszego otoczenia. Jak na razie to tylko szukamy tzw. dziury w całym aby za całość tej Rewolucji Śmieciowej obciążyć kwotowo przeciętnego mieszkańca 20 zł od głowy.
~tomek 3-03-2015 13:12
fotele dywan i pare wiekszych rzeczy tez pewnie wywial wiatr ? mieszkam na podzamczu od nie dawna i widze ze straszni smieciarze tu mieszkaja - niczym sie nie roznicie od mieszkancow sobiecina czy podgorza.
~nosfaeratu do pp 3-03-2015 13:37
A, co do śmieciarzy, zapewne prawdziwych Polaków, patryjotów i prawowiernych katolików, mają wybory ? Ludzie sami robią sobie syf, albo, nie Szełemej przyjechał i go zrobił. Na złość, takim burakom jak ty.
~margo 12-03-2015 14:27
Tak to prawda,wiele lat miiszkalam na Piaskowej Gorze w pazdzierniku juz na Podzamczu gdzie wydawalo mi sie jest czysciej ale nistety pomylilam sie i to bardzo.Czesciej na starym osiedlu widzialam ludzi sprztajacych po swoich psach a tutaj to taka rzadkosc jak 6-tka w totka,nie mozna przejsc po trawie nie nadziewajac sie na wielkie kupy,nie mowiac juz o porysawanych windach ,i zawartosciach w pomiszczeniu na smieci.Czy ta inteligencja nie umie czytac,czy to rzeczywiscie tak trudno przejsc kawalek i do odpowiedniego kontenera wrzucic butelki lub sloiki?nie wiem ale stwierdzam wiekszy wandalizm miejsc publicznych na PodzamczuJak bedze tak dalej utoniemy w smieciach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group