Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Śmieci w lasach

Poniedziałek, 4 maja 2020, 11:27
Aktualizacja: Wtorek, 5 maja 2020, 8:40
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Śmieci w lasach
Fot. Nadleśnictwo Wałbrzych
Od pewnego czasu można spokojnie spacerować po parkach, lasach. Ludzie dość ochoczo wybrali tę formę wypoczynku i puste dotąd alejki zapełniły się w zastraszającym wręcz tempie. Miło spędzony czas, miłe wrażenia, czasem spora liczba zdjęć na pamiątkę i powrót do domu. Problem w tym, że wielu z nas zapomniało zabrać ze sobą śmieci.

- To, co się dzieje ostatnio w lasach to jakaś paranoja. Przechodzi to już ludzkie pojęcie. Chciałoby się grzecznie, kulturalnie, ale na usta się cisną takie słowa, że... – czytamy na profilu społecznościowym Nadleśnictwa.

I rzeczywiście. Obrazki, jakie spacerowicze po sobie zostawiają, nie napawają optymizmem. Kosze na śmieci w lasach są poustawiane. Problem w tym, że nie ma ich dużo i raczej nie powinno się iść w kierunku zwiększania ich liczby, a konsekwentnego przestrzegania zasady, że śmieci z lasu zabieramy ze sobą. To, co zostanie w lesie, ktoś musi posprzątać.
- Każdy z leśniczych i innych pracowników tygodniowo z lasu wywozi po kilka worów śmieci! Niektóre śmietniki i miejsca, jak te w ramach projektu "Ekomuzeum wokół Trójgarbu, są sprzątane również przez sąsiadujące gminy, ale nie nadążamy – informują pracownicy Nadleśnictwa.

Problem jest duży, bo przecież warto pamiętać, że pomimo, iż Nadleśnictwo ma dbać o lasy, nie może zajmować się tylko ich sprzątaniem.
- Żeby nie było śmieci musielibyśmy chyba nie robić nic innego, a tylko je sprzątać...a to i tak syzyfowa praca, bo w miejsce wywiezionego worka zaraz jest kolejny pełny – denerwują się leśnicy.

Co należy zrobić, żeby było lepiej? Wystarczy zabrać śmieci ze sobą. Apelują o to leśnicy, ekologowie, ale i zwykli ludzie, którzy doskonale rozumieją sytuację.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
15%
Hahaha
1
8%
Nudzi
2
15%
Smuci
3
23%
Złości
5
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group