Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śmieciowy problem na cmentarzu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 15 marca 2012, 15:50
Aktualizacja: Piątek, 16 marca 2012, 7:35
Autor: PAW
Fot. użyczone
Zgłosił się do nas jeden z Czytelników, który zasygnalizował problem zbyt rzadkiego, jego zdaniem, wywożenia śmieci z cmentarza parafialnego św. Barbary w Wałbrzychu.

Jak napisał nasz Czytelnik: „ Chodzi o sprawę parafii rzymsko-katolickiej pod wezwaniem św. Barbary, a dokładniej cmentarza do niej należącego. Od wielu lat pojawia się problem przepełnionego śmietnika przy jednym z grobów. Nikt nic nie zrobił w kierunku poprawienia stanu tego miejsca. W tym momencie pojawia się bardzo duży problem z dojściem do samego grobu. Ja jeszcze daję radę, ale reszta mojej rodziny, w tym osoby starsze, nie mają szans dojść do grobu. Przepełnione śmieci, wypadają prosto na nasz grób. Kwiaty, znicze itp., spadając niszczą płytę nagrobkową. Oprócz tego ostatnio na grobie pojawił się gruz, którego grabarze też nie wynieśli z grobu powyżej”.

Postanowiliśmy skontaktować się z proboszczem parafii pod wezwaniem św. Barbary.
- Czasem zdarzają się sytuacje, kiedy śmieci leżą poza kontenerem, ale natychmiast reagujemy na takie sygnały – mówi proboszcz Ludwik Hawrylewicz. – Najgorzej sytuacja wygląda po zimie. Wtedy na cmentarzu jest najwięcej śmieci. Kiedy kontenery są pełne, zgłaszamy to i śmieci są wywożone.

Ksiądz Hawrylewicz zapewnił nas, że jeśli nasz Czytelnik zgłosi się do niego, sprawa natychmiast zostanie rozwiązana. Naszym zdaniem, problem tkwi w złym usytuowania kontenera na śmieci. Stoi on zdecydowanie zbyt blisko grobów.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group