Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3739
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce/ Świebodzice: Śmigłowiec nie odleciał

Wtorek, 6 kwietnia 2021, 6:43
Aktualizacja: 10:10
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce/ Świebodzice: Śmigłowiec nie odleciał
Fot. OSP Boguszów/facebook
Wczoraj w naszym regionie dwukrotnie do ratowania ludzi wysyłano śmigłowiec LPR.

- Po południu otrzymaliśmy wezwanie do groźnie brzmiącego zgłoszenia na ul. Browarnej - zatrzymanie krążenia u 2 letniego dziecka, brak wolnego ZRM - relacjonują strażacy z OSP Boguszów. - Natychmiast na miejsce udał się zastęp GBA Mercedes ATEGO wyposażony w defibrylator, natomiast zastęp GLBM VW Crafter został zadysponowany na ul. Kusocińskiego w celu zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR. Po przybyciu na miejsce stan dziecka był stabilny i do czasu przybycia śmigłowca nasi strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy. Chłopczyk z zachowanymi wszystkimi funkcjami życiowymi został przewiezione wraz z załogą LPR do szpitala zastępem GLBM. Niestety przez złe warunki pogodowe śmigłowiec został uziemiony.

Załoga LPR stacjonowała w boguszowskiej remizie, a zastęp SLOp VW Passat został skierowany do dozorowania śmigłowca. Maszyna, która przyleciała do Boguszowa-Gorc z Ostrowa Wielkopolskiego, została uziemiona ze względu na warunki atmosferyczne.

Podobna sytuacja miała miejsce również wczoraj w godzinach wieczornych w Świebodzicach. Tam śmigłowiec LPR wylądował na Osiedlu Piastowskim. Pomoc medyczna została udzielona, ale śmigłowiec również z powodu złych warunków atmosferycznych został uziemiony.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
7
39%
Smuci
4
22%
Złości
5
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group