Stanowisko to przygotowali wałbrzyscy ornitolodzy. 21 grudnia doszło do prawdziwego nieszczęścia.
Tuż po godzinie ósmej, dyżurny naszej jednostki straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o rannym drapieżnym ptaku, który szukał schronienia w zaroślach przy ulicy Grodzkiej. Po kilku minutach na miejscu pojawił się eko-patrol. Już wstępne oględziny ptaka pozwoliły ustalić, że jest to sokół wędrowny. Ptak miał poważnie uszkodzone skrzydło, prawdopodobnie doszło do zerwania jednego z mięśni. Natychmiast poproszono o pomoc wałbrzyskiego ornitologa, Krzysztofa Żarkowskiego. Sokół trafił do weterynarza w Dzierżoniowie, który podobnie jak Pan Krzysztof, również jest miłośnikiem ptaków.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.