Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: „Sowiogórski Mistrz Jaja”

Poniedziałek, 25 marca 2013, 6:15
Autor: opr.red.
Walim: „Sowiogórski Mistrz Jaja”
Fot. użyczone
Sowiogórski Mistrz Jaja to kulinarny konkurs, który odbył się w Walimiu. Organizatorami imprezy byli Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu i Gmina Walim.

W Kulinarne szranki stanęło dwunastu mistrzów tradycyjnej kuchni z gmin: Nowa Ruda, Stoszowice, Głuszyca i Walim. W trakcie imprezy zobaczyć można było występy dzieci z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu nawiązujące do świąt wielkanocnych oraz znaną i lubianą kapelę góralską „ Janicki”. Odwiedzający imprezę mieli również okazję obejrzenia dzieł miejscowych rękodzielników.

Pierwsze miejsce wywalczyła Anna Ścięgaj z Jugowa za boczek faszerowany i pasztet z drobiu, drugie miejsce przypadło Pani Monice Niedziółka z Grzmiącej za pasztet z kaczki z dodatkiem żurawiny i jajko pod beszamelem. Trzecie miejsce było udziałem Jacka Frątczaka z Michałkowej za pierś indyczą faszerowaną w sosie borowikowym i sakiewki w sosie szpinakowym.

Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Lisek z Dzikowca za kaczkę nadziewaną i schab ze śliwką, Olga Ryl z Zagórza Śląskiego za kurę faszerowaną i galaretkę warzywno – jajeczną. Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymali również: Małgorzata Trojanowska z Sierpnicy, Janina Nowak z Dziećmorowic, Sylwia Grycaj z Srebrnej Góry, Stanisława Pasternak z Lutomierzy, Grażyna Grycaj z Jamna oraz Stanisława Skowrońska z miejscowości Kolce. Dodatkowo uczniowie z Zespołu Szkół w Głuszycy częstowali gości przygotowaną przez siebie zupą chrzanową

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group