Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 3348
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spacer z leśnikami

Niedziela, 1 marca 2020, 6:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 marca 2020, 8:39
Autor: red.
Wałbrzych: Spacer z leśnikami
Fot. Robert Bajek
Na Chełmcu trwają intensywne prace przy masowej wycince drzew. Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców tą sprawą leśnicy z Nadleśnictwa Wałbrzych zorganizowali spacer na Chełmiec, podczas którego tłumaczyli na czym polegają prowadzone prace.

Podczas spaceru pracownicy nadleśnictwa tłumaczyli, że prowadzona wycinka drzew to nie działanie nastawione na zniszczenie i dewastację przyrody, ale świadome, zaplanowane działania, prowadzone w trosce o przyrodę i przynoszące wiele pozytywnych efektów, takich jak między innymi odnowienie lasu. Prowadzone prace mają na celu usunięcie drzew z przerzedzonej warstwy lasu, co spowoduje lepsze naświetlenie i miejsce na młode sadzonki. Efektem prac ma być zróżnicowany zarówno pod względem wieku jak i występujących gatunków drzew las bukowo-jodłowy.

Oczywiście nie bez znaczenia jest również pozyskiwanie drewna, którego każdy z nas przecież potrzebuje, ale w racjonalny, nie zagrażający środowisku sposób. Należy zaznaczyć, że najcenniejsze okazy 160-letnich buków nie zostały objęte planowaną wycinką, podobnie jak jodły. Warto w tym miejscu przypomnieć, że część szlaku prowadzącego z dzielnicy Konradów na Chełmiec została zamknięta właśnie z powodu prowadzonych prac, polegających na cięciu uprzątającym.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
3
25%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group