Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5737
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Spirituals Singers Band w Jedlinie–Zdroju

Niedziela, 21 października 2018, 10:52
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: Spirituals Singers Band w Jedlinie–Zdroju
Fot. red.
Wczoraj w Jedlinie–Zdroju odbyła się kolejna odsłona Koncertu Trzech Kultur – tradycyjnej, cyklicznej imprezy, która przyciąga liczne grono miłośników różnego rodzaju dobrej muzyki. Koncert nosił tytuł "Gaude Mater Polonia" i nawiązywał repertuarowo do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tegorocznej edycji Koncertu Trzech Kultur publiczności zgromadzonej w kościele przy ulicy Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju zaprezentował się zespół Spirituals Singers Band - powstała we Wrocławiu pod koniec lat 70. ubiegłego wieku grupa, specjalizująca się w muzyce gospel, ale prezentująca również kolędy, standardy jazzowe i muzykę rozrywkową. Zespół początkowo występował z towarzyszeniem grupy instrumentalnej, natomiast obecnie koncertuje właściwie wyłącznie a cappella, a całą harmonię tworzą głosy członków zespołu.

Spirituals Singers Band prezentuje utwory w aranżacji Włodzimierza Szomańskiego - pedagoga, muzyka, kompozytora, aranżera i założyciela zespołu. Oprócz licznych występów w całej Polsce zespół koncertował w wielu krajach Europy, między innymi w Holandii, Niemczech, Francji, Czechach, na Litwie i we Włoszech. Brał też udział w wielu festiwalach, a za osiągnięcia artystyczne został wielokrotnie nagrodzony, między innymi Nagrodą Artystyczną Polskiej Estrady "Prometeusz 2000".

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group