Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4077
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spółdzielcy mieszkaniowi spotkali się z Jerzym Tutajem

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 7 czerwca 2012, 12:23
Aktualizacja: 12:24
Autor: red
Fot. UMWD
Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Jerzy Tutaj – spotkał się z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych ze Świdnicy, Świebodzic i Wałbrzycha (Skarbek, Górnik i Podzamcze) oraz członkami Rady Nadzorczej SM Podzamcze w wałbrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze.

Przedmiotem spotkania była ocena możliwości skorzystania przez spółdzielnie ze środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013 oraz 2014 – 2020.

Członek zarządu przedstawił aktualny stan wykorzystania i zaangażowania środków unijnych zrealizowanych i realizowanych projektów w ramach RPO WD. Zwrócił również uwagę na priorytet związany z „Odnową zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska”, a w szczególności na działanie 9.1., w ramach którego spółdzielnie mieszkaniowe mogą aplikować o środki unijne. Przedstawiciele spółdzielni w swoich wystąpieniach podkreślali konieczność dofinansowania modernizacji zasobów spółdzielczych oraz odnowy zdegradowanych przestrzeni publicznych.

Jerzy Tutaj zaprosił przedstawicieli spółdzielni do współpracy w zakresie przygotowania założeń do nowej perspektywy na lata 2014 – 2020. Kolejne spotkanie zaplanowano na połowę czerwca.

www.umwd.dolnyslask.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group