Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2313
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkała się Powiatowa Rada Zatrudnienia

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Wtorek, 3 lutego 2015, 6:25
Autor: red
Fot. red
Pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia w 2015 roku odbyło się 26 stycznia w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.

Obradom przewodniczyła Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Tematem posiedzenia był m.in. podział limitów środków Funduszu Pracy przeznaczonych w 2015 roku na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej.

Największa pula środków przeznaczona zostanie na staże (aż 27,5%), roboty publiczne (19,4%), prace interwencyjne (10,1%), jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej (10,1%) oraz doposażenie miejsc pracy (10,1%). Podział uwzględnia również nowe instrumenty aktywizacji osób bezrobotnych, które wprowadziła nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wprowadziła, tj. bony stażowe (9,6%), bony na zasiedlenie (0,8%), bony na zatrudnienie (0,8%) oraz grant na telepracę (0,5%). Dofinansowanie wynagrodzeń osób powyżej 50 roku życia obejmie natomiast 0,8 % limitów środków.

Reagując na zapotrzebowanie rynku pracy, Rada pozytywnie zaopiniowała projekt uruchomienia od roku szkolnego 2015/2016 nowych kierunków kształcenia w Zespole Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu w zawodzie blacharz samochodowy oraz operator urządzeń przemysłu ceramicznego.

Rada przyjęła również propozycję planu kierunków szkoleń na rok 2015. Dla bezrobotnych będą dostępne szkolenia, m.in. na stanowisko sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych, terminali kart płatniczych oraz podstawami obsługi komputerowego systemu sprzedaży wraz z fakturowaniem oraz na operatora koparko-ładowarki z uprawnieniami do obsługi kopiarki kl. III. Urząd Pracy zorganizuje też szkolenie – spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi MAG i TIG. Wszystkie stanowiska znalazły się na liście zawodów i specjalności, na które istnieje zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group