Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2043
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkania z dziećmi w ramach programu edukacyjno–informacyjnego pn. ALFA

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 9 października 2016, 6:39
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu rozpoczęli realizację programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży, ukierunkowanego na kreowanie właściwych zachowań i postawy wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Terroryzm stanowi obecnie jedno z największych wyzwań w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa zarówno z perspektywy światowej, jak również lokalnej. Mimo, że nie ma aktualnie żadnych sygnałów świadczących o tego typu zagrożeniach w Polsce, to jednak należy kłaść duży nacisk na edukację w zakresie właściwych zachowań na wypadek takiego zagrożenia.

Obecnie świadomość i wiedza dzieci i młodzieży na temat terroryzmu jest niewielka. Strzępki informacji wyniesione z domu, czy też przekaz medialny są jedynymi informatorami o terroryzmie. Dlatego kluczową kwestią dla realizacji programu będzie edukacja dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa w przypadku, gdyby stali się oni uczestnikami zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

Pierwsze spotkania dziećmi w ramach programu ALFA już za nami. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili dla najmłodszych obywateli interaktywne zajęcia, które wzbudziły duże zaciekawienie przedszkolaków.

Takie spotkania odbywać się będą cyklicznie we wszystkich przedszkolach oraz szkołach wszystkich szczebli. Programem objęto dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~emigrant 9-10-2016 22:04
Farsa na wyrost.Dopoki nie ma ciapkow to wiekszym zagrozeniem sa pijani ukraincy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group