Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkania z dziećmi w ramach programu edukacyjno–informacyjnego pn. ALFA

Niedziela, 9 października 2016, 6:39
Autor: red
Wałbrzych: Spotkania z dziećmi w ramach programu edukacyjno–informacyjnego pn. ALFA
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu rozpoczęli realizację programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży, ukierunkowanego na kreowanie właściwych zachowań i postawy wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Terroryzm stanowi obecnie jedno z największych wyzwań w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa zarówno z perspektywy światowej, jak również lokalnej. Mimo, że nie ma aktualnie żadnych sygnałów świadczących o tego typu zagrożeniach w Polsce, to jednak należy kłaść duży nacisk na edukację w zakresie właściwych zachowań na wypadek takiego zagrożenia.

Obecnie świadomość i wiedza dzieci i młodzieży na temat terroryzmu jest niewielka. Strzępki informacji wyniesione z domu, czy też przekaz medialny są jedynymi informatorami o terroryzmie. Dlatego kluczową kwestią dla realizacji programu będzie edukacja dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa w przypadku, gdyby stali się oni uczestnikami zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

Pierwsze spotkania dziećmi w ramach programu ALFA już za nami. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili dla najmłodszych obywateli interaktywne zajęcia, które wzbudziły duże zaciekawienie przedszkolaków.

Takie spotkania odbywać się będą cyklicznie we wszystkich przedszkolach oraz szkołach wszystkich szczebli. Programem objęto dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group