Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 4032
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie autorskie z Joanną Stogą

Niedziela, 21 lipca 2019, 8:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lipca 2019, 8:50
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie autorskie z Joanną Stogą
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie wałbrzyskiej Palmiarni odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Stogą – artystką fotografikiem i prezentacja niezwykłych zdjęć jej autorstwa.

Joanna Stoga jest absolwentką Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, a od roku 2014 członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Podczas tworzenia swoich prac korzysta z różnego rodzaju technik fotograficznych. Wykorzystuje sprzęt tradycyjny, cyfrowy, korzysta z "fotografii otworkowej" jak również z medycznego sprzętu rentgenowskiego do tworzenia niezwykłych obrazów. Na co dzień Joanna Stoga fotografuje koncerty i przedstawienia teatralne. Największą popularność przyniosły jej jednak niezwykłe zdjęcia botaniczne.

Poza fotografią Joanna Stoga zajmuje się również tworzeniem prac graficznych, które powstają dzięki połączeniu rysunków z innymi formami medialnymi. Artystka za swoje prace otrzymała wiele prestiżowych nagród, wśród których warto wymienić Złoty Medal przyznawany przez Royal Photographic Society w Londynie za najlepsze portfolio, czy zdobycie pierwszej nagrody w konkursie The Georgia O'Keeffe Museum w Santa Fe w USA. Na swoim koncie ma wiele publikacji i wystaw - krajowych i zagranicznych.

Podczas wczorajszego spotkania artystka opowiadała o swojej pracy i swojej pasji, o inspiracjach, stosowanej technice, poszukiwaniu nowych form artystycznego wyrazu. Spotkaniu towarzyszyła plenerowa wystawa zdjęć artystki. Niezwykłe prace Joanny Stogi można oglądać na terenie wałbrzyskiej Palmiarni do końca sierpnia br. Organizatorem spotkania była Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group