Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2468
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie Poseł Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej z przedstawicielami mediów

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 28 stycznia 2015, 15:34
Aktualizacja: Sobota, 31 stycznia 2015, 18:38
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku Izabela Katarzyna Mrzygłocka – Poseł na Sejm RP – spotkała się dzisiaj z lokalnymi dziennikarzami i pracownikami mediów. Okazją do spotkania był obchodzony 24 stycznia Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

- Spotykamy się zawsze o tej porze, bo jest to czas, w którym jest święto Środków Społecznego Przekazu, a wszyscy doskonale wiedzą, jaka jest Państwa rola, jak ważna jest dobra, obiektywna informacja, aby mieszkańcy otrzymywali rzetelną informację i żeby mogli sobie wyrobić odpowiednie zdanie na temat tego, co się obecnie dzieje i w mieście i w regionie – powiedziała Katarzyna Mrzygłocka.

Podczas spotkania wałbrzyska parlamentarzystka składała życzenia i dziękowała przedstawicielom lokalnych redakcji za wykonywaną przez nich pracę. Pracownicy mediów otrzymali od Poseł Mrzygłockiej listy, których treść prezentujemy naszym Czytelnikom. Spotkanie było też okazją do podsumowania prowadzonych w minionym roku działań i ogólnej sytuacji regionu wałbrzyskiego.

- Dla Platformy Obywatelskiej był to dobry rok, ale rok bardzo trudny. Za nami wybory samorządowe. Udało nam się utrzymać władzę w Sejmiku i to jest najważniejsze. W Wałbrzychu Prezydent wygrał w pierwszej turze ze znakomitym wynikiem. Mamy większość w Radzie Miejskiej. Trochę gorzej nam się powiodło w Powiecie. Przed nami bardzo trudny okres. Okres dwóch wyborów – prezydenckich w maju i później, jesienią wyborów parlamentarnych. To jest trudny okres w Polsce, bo pojawiły się niepokoje, jesteśmy po konsultacjach dotyczących restrukturyzacji kopalń węglowych, ale pojawiły się zapowiedzi innych konfliktów, które mogą zaistnieć. Musimy to przezwyciężyć. Najważniejszy jest dialog, najważniejsza jest rozmowa, bo jak się rozmawia to zawsze można wypracować dobre rozwiązanie. W Wałbrzychu przede wszystkim kontynuacja tego, co rozpoczęłam, czyli dalsze pieniądze dla Starej Kopalni. Cały czas trwają rozmowy i jesteśmy pełni optymizmu jeżeli chodzi o Obwodnicę Zachodnią Wałbrzycha. Mam nadzieję, że odcinek dotyczący Szczawna-Zdroju w tym roku zostanie rozpoczęty. Taka jest informacja z zeszłego tygodnia z Ministerstwa Infrastruktury. Udało się doprowadzić do rozmów, które spowodowały, że „Karolina” jaworzyńska nie będzie w trudnej sytuacji, uda się te miejsca pracy uratować, a było bardzo niebezpiecznie i upadłość już zaglądała do okien. Udało się wprowadzić ustawę abolicyjną, która nie dotyczy tylko wałbrzyszan, ale dotyczy całej Polski. Drobni przedsiębiorcy, którzy na skutek złej interpretacji, albo zmiany prawa byli wezwani do zwrotu olbrzymich pieniędzy do ZUS-u, mogli wystąpić o umorzenia tych kwot. Jeżeli chodzi o statystykę, to na wrzesień ubiegłego roku ponad 31 tysięcy podmiotów otrzymało takie umorzenie, więc to jest duża sprawa – powiedziała Katarzyna Mrzygłocka.

Wałbrzyska Posłanka mówiła też o współpracy z Prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem przy dalszym pozyskiwaniu środków przeznaczonych między innymi na Starą Kopalnię, Aqua-Zdrój, remont drogi krajowej nr 35, a także o dodatkowych środkach dla Urzędu Pracy, które mają zostać przeznaczone na projekty przeciwdziałające bezrobociu.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~nosferatu 28-01-2015 13:54
Mam pytanie do pani posłanki. Dlaczego, lekką ręką, rząd PO, daje łącznie 29 mln PLN, na największą w świecie wyciskarkę do cytrusów ? Betonowego potwora zwanego Świątynią Opatrzności Bożej, kiedy to podobno nawet 700 tys. dzieci niedojada ? Co jest ważniejsze ? Przyszłość dzieci, czy tłuściochów w purpurowych sukienkach ?
~ do nosferatu. 28-01-2015 15:26
Na to wychodzi że ważniejsze są wypasione ....... w purpurowych sukienkach.Głodne dzieci idą na odstrzał.Wstyd.
~piotrus pan 28-01-2015 15:51
Pani Poseł co się stało z dziennikarzami że ich tak nie za wielu było , a jak było w świdnicy na spotkaniu z dziennikarzami ? Najważniejsza auto promocja a na sląsku górnym pani była ? oczywiście z racji pełnionej funkcji w radzie ochrony ....... a jak tam posiedzenie komisji etyki z Wiplerem w roli głównej ?oczywiście z racji funkcji w komisji rotacyjnej przewodniczącej A w powiecie to chyba Pani jest sukcesorką PO , oczywiście z racji przewodniczącej zarządu powiatu PO i nakłaniania niejakiego Orpla Kamila do funkcji ( czy to ten sam któremu Pani proponowała w .............. pomoc w znalezieniu lekarza) a czy już Pani zadbała o Lipińskiego ? oczywiście z racji bycia numer 1 PO może odpowie Pani na te kilka pytań , najlepiej u Redaktora , dziennikarza Wyborczej ............
~benkmen 28-01-2015 16:44
Och ~nostefaru:- przyjm do wiadomości, że Ona w zamian dostała wszelkie wielkie łaski uświęcające, które zwyżkują i pokryją koszty dofinansowania z budżetu. Czuj się więc ubogacony;-)
~ 28-01-2015 16:45
O ida wybory jeszcze troche i dyduch pokaże sie w wałbrzychu
~meksyk 28-01-2015 19:58
Przecież Dyduch pokazuje się w Wałbrzychu. Wystarczy oglądać TV . Pani Mrzygłodzka ma w nosie jak w szkole polskie dzieci mży głód. Za to bacznie i z atencją wsłuchuje się w wołanie o dotacje tych, których głód nie mży. Chyba, że to głód pieniądza. Jest to najzwyklejsza obłuda. Teraz będzie brylować po Wałbrzychu i okolicach, bo wybory za pasem. Idź do kolegów od Świątyni Obłudy Biskupów polskich. Ludzie, kiedy wy na oczy przejrzycie i te całe prostactwo przykościelnych dupolizów z PO i PIS poślecie przy urnach w niebyt?
~Piskorz 28-01-2015 20:13
Dalsze środki na Starą Kopalnię? To ja się pytam, kiedy to to zacznie być dochodowe, bo ja się obawiam, że nigdy. Pytam się też, kiedy Wałbrzych uzyska godne połączenie drogowe z resztą Polski, chodzi o DK nr 35 prowadzącą do Wrocławia. Moim zdaniem w tych sprawach nasz region jest bardzo zaniedbany i to tymi sprawami Pani Poseł powinna się wykazać.
~kwiryniusz wygnaniec 28-01-2015 20:22
A jak tam, staruszko, głosowanie podczas nocnych zmian, np. ustawa o sprzedazy lasów polskich? Zle rządzicie, babciu.
~CZLONEK PO 28-01-2015 21:02
BABO MZYGLODZKA JUZ NIE ZAGLOSUJE NA CIEBIE CHOCIAZ JESTEM W PO JESTES .......... NIECH GLOSUJA CZARNI W SUKIENKACH NA CIEBIE PAMIETAJ BEDZIESZ ROZLICZONA ZA TE PIENIADZE NIE SWOJE
~rś 28-01-2015 21:30
Ta pani i jej partia przykościelna jest żenująca. Całe szczęście że wybory już blisko.
~obi 28-01-2015 22:16
Grunt to dyplomacja: życzenia i podziękowania dla dziennikarzy (czytaj: zatkanie gęby), kawka i ciasteczko a potem nie zadawajcie niewygodnych pytań!
~falcon 29-01-2015 10:04
Dziwią mnie te komentarze. Ta posłanka to jedna z nielicznych w regionie, które naprawdę pracują, a nie lansują się w mediach. Jak raz na rok spotka się z nimi to od razu jakies glupie ataki. A jak macie problem z PO, to po prostu nie głosujcie na ta partie
~falcon 29-01-2015 10:07
Naprawdę nie rozumiem tych komentarzy. Pani Mrzyglocka to jedna z nielicznych posłów w regionie którzy naprawde pracuja, a nie lansuja sie w mediach. Raz w roku spotkała się z dziennikarzami i od razu zbiera za całą Platformę. takie hejterskie komentarze są chore, serio!
~Wałbrzyszanin 29-01-2015 12:28
Ta pani i partia tej pani już nie ma szans.Za to co zrobiła.Nasze pieniądze oddała na cele szkodliwe.
~rś 29-01-2015 12:55
falcon-pewnie że się nie lansuje- wystarczy że mocno przestrzega zapisów Konstytucji o rozdziale Kościoła od Państwa. To wystarczy.
~do falkon 29-01-2015 13:15
Można przez lata zrobić dużo by jednym krokiem stacić wszystko.
~Do Falkona 29-01-2015 14:03
Wymień kolego co ta pani zrobił dla wałbrzycha.
~falcon 29-01-2015 15:37
polityka rządzi się swoimi prawami i nawet w samorządach są koalicje itd., gdzie niektórzy głosują wbrew sobie. Można sobie to różnie oceniać ale dla mnie liczy się to co dany posel robi dla regionu, po to ich wybieramy
~x 29-01-2015 17:59
no jak to, była najlepiej zarabiającą posłanką w Polsce 20 godzin pracy i 41 tys. zł w kieszeni... szefowej Rady Ochrony Pracy http://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/20-godzin-pracy-i-41-tys-zl-w-kieszeni-szefowej-rady-ochrony-pracy,18014.html
~Poncjusz 29-01-2015 19:19
Wybierają się sami aby się nakraść, oto jedyne prawo polityki. Wybory są fałszowane, a nawet jesli nie głosuje się zawsze na "wodza"
~meksyk 29-01-2015 21:43
Pani poseł Mrzygłodzka dla Wałbrzycha robi wiele. Przecież JEST. To nie wystarczy? Matoły i tak na nią zagłosują.
~CZLONEK PO 30-01-2015 11:56
MRZYGLODZKA KATARZYNA NIC NIE ROBI DLA WALBRZYCHA TYLKO CHULANKI I SWAWOLE DLA NIEJ JA WYSLUCHALEM NA ZEBRANIACH PO KILKA SPRAW BZDURNYCH I JUZ WIECEJ NIE POSZLEM NA ZEBRANIE ONA JENT ....... NIE GLOSOJCIE NA NIA I KOLACZ-LESZCZYNSKA ...........
~kiki 1-02-2015 5:30
To Poważna posłanka i dobrze nas reprezentuje. Robi wiele to dzięki niej WAŁBRZYCH SIĘ ROZWIJA. Ja nie rozumiem tych ataków , no cóż najlepiej się kąsa ludzi anonimowo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group