Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 3877
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Sprawny Dolnoślązaczek

Poniedziałek, 8 listopada 2010, 15:09
Aktualizacja: 15:10
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Sprawny Dolnoślązaczek
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie–Gorcach przystąpiła do pierwszej edycji programu SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK, który jest realizowany w województwie dolnośląskim w klasach I – III szkół podstawowych przy współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” z Wrocławia.

Patronat nad programem objęli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskie Kuratorium Oświaty i Akademia Wychowania Fizycznego.

Uczniowie klasy I a podczas uroczystości pasowania otrzymali legitymacje SPRAWNEGO DOLNOŚLĄZACZKA z pierwszą zdobytą przez nich sprawnością.

Pierwszoklasiści, aby zdobyć sprawność ROWERZYSTY – TURYSTY, nie tylko musieli wykazać się znajomością budowy roweru i umiejętnością jazdy na nim, ale również uczestniczyli w organizowanych na terenie szkoły wycieczkach i odbywali wędrówki po najbliższej okolicy.

W ramach obchodów Europejskich Dni Ptaków wzięli także udział w wycieczce ornitologicznej. Wędrowali po łąkach i polach, wypatrując ptaków, które przygotowują się teraz do wielkiego odlotu. Uczniowie pojechali też na szkolną wycieczkę do Złotoryi, aby zwiedzić fabrykę ozdób choinkowych. Uczestniczyli również w wycieczce do lasu. Tam spotkali się z leśniczym Tadeuszem Ćwieluchem i wysłuchali opowieści o zwyczajach leśnych zwierząt oraz zasadach zachowania się w lesie. Wzięli udział w obchodach Święta Pieczonego Ziemniaka, które zorganizowano na leśnej polanie dla uczniów klas 0 – III.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group