Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sprawny Dolnoślązaczek

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Poniedziałek, 8 listopada 2010, 15:09
Aktualizacja: 15:10
Autor: red
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie–Gorcach przystąpiła do pierwszej edycji programu SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK, który jest realizowany w województwie dolnośląskim w klasach I – III szkół podstawowych przy współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” z Wrocławia.

Patronat nad programem objęli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskie Kuratorium Oświaty i Akademia Wychowania Fizycznego.

Uczniowie klasy I a podczas uroczystości pasowania otrzymali legitymacje SPRAWNEGO DOLNOŚLĄZACZKA z pierwszą zdobytą przez nich sprawnością.

Pierwszoklasiści, aby zdobyć sprawność ROWERZYSTY – TURYSTY, nie tylko musieli wykazać się znajomością budowy roweru i umiejętnością jazdy na nim, ale również uczestniczyli w organizowanych na terenie szkoły wycieczkach i odbywali wędrówki po najbliższej okolicy.

W ramach obchodów Europejskich Dni Ptaków wzięli także udział w wycieczce ornitologicznej. Wędrowali po łąkach i polach, wypatrując ptaków, które przygotowują się teraz do wielkiego odlotu. Uczniowie pojechali też na szkolną wycieczkę do Złotoryi, aby zwiedzić fabrykę ozdób choinkowych. Uczestniczyli również w wycieczce do lasu. Tam spotkali się z leśniczym Tadeuszem Ćwieluchem i wysłuchali opowieści o zwyczajach leśnych zwierząt oraz zasadach zachowania się w lesie. Wzięli udział w obchodach Święta Pieczonego Ziemniaka, które zorganizowano na leśnej polanie dla uczniów klas 0 – III.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ao 8-11-2010 22:44
co wy tak adorujecie te male szkółki?- kazda szanujaca sie szkoła bierze udział w zdolnym slązaczku!!!
~ao 8-11-2010 22:45
a sory, sprawny dolnoślązaczek- moj bląd, ale w kazdej szkole siecoś dzieje ciekawego- zalozcie portal na wiadomości ze szkół

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group