Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3128
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sprawny Dolnoślązaczek w PSP nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu

Czwartek, 28 kwietnia 2011, 6:38
Aktualizacja: 19:52
Autor: Sven
Wałbrzych: Sprawny Dolnoślązaczek w PSP nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu
Fot. użyczone
W roku szkolnym 2010/2011 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Wałbrzychu realizuje wśród uczniów klas I –III program „Sprawny Dolnoślązaczek”.

Program ma na celu zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej, monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III dolnośląskich szkół podstawowych. Pozwala też na przygotowanie do badań poziomu sprawności fizycznej i preferencji do uprawiania wybranych rodzajów sportów.

Program ten uatrakcyjnia zajęcia ruchowe i rozbudza zainteresowania aktywnością fizyczną i sportem najmłodszych uczniów, a także pozwala na zintegrowanie zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi zapisanymi w nowej podstawie programowej.

W ramach programu dzieci otrzymały legitymacje i zdobywają odznaki-sprawności /nalepki/ z sześciu zasadniczych bloków. W każdym z tych bloków uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości.
W październiku uczniowie wędrowali, zwiedzając okolicę. Od listopada 2010r. do marca 2011r. odbywały się zajęcia w sali gimnastycznej, doskonalące gry zespołowe, a także zajęcia lekkoatletyczne. W marcu uczniowie klasy I c, której opiekunką jest Mariola Orchel, zdobyli II miejsce we Współzawodnictwie Klas Pierwszych w Wałbrzychu zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zdobyli sprawność lekkoatlety. W listopadzie i w styczniu szkoła rozbrzmiewała skocznymi rytmami na Balu u Pani Jesieni i Balu u Pani Zimy, podczas których uczniowie doskonalili umiejętności taneczne, zdobywając sprawność tancerza. Kilku uczniów w czasie ferii zimowych zdobyło sprawność narciarza. Mają także odznaki: gimnastyk - tancerz, piłkarz nożny – koszykarz - siatkarz, lekkoatleta, pływak - wodniak. W kwietniu zaczęli realizować Akademię Rowerową, program stworzony przez znanego propagatora sportu i aktywnego wypoczynku Marka Henczkę.
Grupa uczniów wzięła także udział w rozegranym w poniedziałek XIII Biegu Wielkanocnym.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group