Piątek, 19 czerwca
reklamy

Sprzątanie na Starym Zdroju

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

W środę 26 lutego na ulicy Starachowickiej w dzielnicy Stary Zdrój rozpoczęła się akcja „wiosenne sprzątanie”.

Kilkunastu pracowników firmy sprzątającej zamiatało pas ruchu drogowego oraz zbierało nieczystości pozostawione na ulicy, chodnikach i pobliskich terenach zielonych.

W styczniu tego roku udało się już uprzątnąć zanieczyszczone tereny po byłej Porcelanie Wałbrzych przy ul. Starachowickiej. - Nie było łatwo znaleźć właściciela terenu, bo ciągle się zmienia. Ostatniego szukaliśmy gdzieś we Wrocławiu - tłumaczy dzielnicowa rejonu Stary Zdrój.

Na przestrzeni ostatnich dni uprzątnięta została skarpa stanowiąca własność PKP zlokalizowana przy ul. Armii Krajowej. - Za każdym razem administrator terenu zbiera stąd ogromne ilości nieczystości. Głównie butelki i papiery - wyjaśnia strażniczka.

Ponadto po niezwykle długich bojach udało się zobligować właściciela jednej z kamienic przy ul. Pocztowej do uprzątnięcia terenu oraz przyległego do posesji chodnika.

Wszystkie te interwencje odbywają się na wniosek i po zgłoszeniach dzielnicowych Straży Miejskiej odpowiedzialnych za dany obszar Wałbrzycha.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka