Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3667
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Sprzedawczynie i kasjerki z Boguszowa–Gorc

Środa, 3 listopada 2010, 20:56
Aktualizacja: 20:57
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Sprzedawczynie i kasjerki z Boguszowa–Gorc
Fot. użyczone
W najbliższy poniedziałek 8 listopada odbędzie się uroczyste zakończenie kursu „Kasjer–sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i podstawami obsługi komputera”, który dla 17 pań, podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguszowie–Gorcach, zorganizowała i przeprowadziła Fundacja Wałbrzych 2000.

W ciągu 3 miesięcy uczestniczki kursu zdobyły teoretyczne i praktyczne umiejętności umożliwiające im podjęcie pracy w charakterze kasjera-sprzedawcy. Szkolenie zostało wzbogacone o 30-godzinny kurs obsługi komputera, ze względu na fakt, że w dzisiejszych czasach jest to kompetencja kluczowa, potrzebna każdemu bez względu na wiek, płeć czy poziom wykształcenia. Zajęcia szkoleniowe prowadzone były w formie wykładów i warsztatów, podczas których każda z pań miała do swojej dyspozycji kasę fiskalną, komputer z oprogramowaniem biurowym i stałym łączem do internetu.

Kurs, który odbywał się w siedzibie Fundacji Wałbrzych 2000, był jednym z elementów projektu „Wiem, że potrafię" prowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Boguszowie-Gorcach, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
– To kolejny kurs, jaki dla naszych podopiecznych zorganizowała Fundacja Wałbrzych 2000 – mówi Beata Jess-Procajło, zastępca dyrektora OPS w Boguszowie-Gorcach. – W tym roku Fundacja przeszkoliła również naszych panów na kursie „Magazynier z obsługą wózków jezdniowych i podstawami obsługi komutera”. Współpracujemy z Fundacją Wałbrzych 2000 od kilku lat z dobrym skutkiem i korzyścią dla naszych podopiecznych – podsumowuje pani dyrektor.

W trakcie uroczystości zakończenia kursu uczestniczki otrzymają zaświadczenia jego ukończenia i certyfikaty kasjera-sprzedawcy.
– Przy dobrych ciastkach, kawie i herbacie – mówi Henryk Ziomek, dyrektor ds. szkoleń Fundacji Wałbrzych 2000 – podsumujemy szkolenie i porozmawiamy o przyszłości zawodowej jego uczestniczek.

O Fundacji Wałbrzych 2000 – powstała w maju 1995 r. organizacja non profit, której celem jest wspieranie procesu restrukturyzacji gospodarczej, przeciwdziałanie bezrobociu, rozwój przedsiębiorczości i kształtowanie form współdziałania podmiotów oraz instytucji na rzecz rozwoju regionu wałbrzyskiego. Fundacja prowadzi Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości, który organizuje i przeprowadza kursy, szkolenia, warsztaty dla wszystkich tych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć nowe umiejętności; najlepszy w Polsce Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości oferujący środki finansowe z banku światowego, skierowane dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych, które rozpoczynają lub prowadzą działalność gospodarczą oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców mogący się poszczycić wysoką zdawalnością egzaminu na prawo jazdy kat. B. Więcej: www.walbrzych2000.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group