Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 1835
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śródmieście monitorowane

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 sierpnia 2013, 16:30
Aktualizacja: 21:50
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Sfinalizowany został prowadzony od półtora roku projekt mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa, kontroli nad miastem oraz zapobieganie aktom wandalizmu– owocem projektu jest nowe oświetlenie i monitoring miejski– trzydzieści cztery kamery zlokalizowane głównie w dzielnicy Śródmieście. O tej inwestycji opowiadali podczas konferencji prasowej prezydent Roman Szełemej oraz Komendant Straży Miejskiej w Wałbrzychu– Kazimierz Nowak.

Trzydzieści cztery kamery, z czego dwanaście dających cyfrowy, bardzo dokładny obraz, usytuowane są między innymi w rynku, na Placu Magistrackim, ulicy Limanowskiego, czy przy Gdańskiej; kilka z nich jest także w nowo wyremontowanym Parku Sobieskiego, aby zainwestowane w jego rewitalizacje pieniądze nie zostały zmarnowane, a korzystanie z jego uroków było jeszcze bezpieczniejsze. Koszt całej inwestycji to pół miliona złotych z czego 70% stanowiło dofinansowane z funduszy unijnych.

Działanie kamer monitoringu miejskiego ułatwia zwalczanie wszelkiego rodzaju aktów zakłócania ładu publicznego. Obserwatorzy monitoringu w takich sytuacjach alarmują służby, a zdarzenia są zarejestrowane na serwerze, skąd w każdej chwili nagrania mogą zostać udostępnione policji lub prokuraturze umożliwiając tym instytucjom interwencję.

-Mamy teraz pod kontrolą całe Śródmieście- mówił Kazimierz Nowak wyjaśniając działanie kamer i prezentując dziennikarzom fragmenty nagrań świadczących o tym, że monitoring już spełnia swoje zadania- widać na nich między innymi mężczyzn kąpiących się w fontannie, czy kobietę kradnącą kwiaty z miejskiego klombu.

To nie koniec inwestycji w monitorowanie miasta. -Będziemy rozszerzać zasięg monitoringu- zapewniał Roman Szełemej- Kamery będą również w innych kluczowych dla bezpieczeństwa miasta miejscach: między innymi na Podzamczu, przy Wrocławskiej, Wieniawskiego, przy skrzyżowaniu z Uczniowską- wymieniał prezydent. Nowe kamery pojawią się najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego roku i być może sfinansowane zostaną z budżetu partycypacyjnego. Monitorowane mają być też okolice Zamku Książ, ponieważ prowadzony jest tam projekt rewitalizacji przedzamcza z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Choć, jak zaznaczył prezydent Roman Szełemej, koncepcja monitorowania miasta ma zarówno swoich zwolenników, jak i sceptyków, to nie ulega wątpliwości, że znacznie zwiększa ono bezpieczeństwo jego mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~mieszkaniec bloku 8-08-2013 13:50
Plac Konstytucji 3 Maja, jest kamera a pijaczki na laweczkach pija winko. Widac nikomu,to nie przeszkadza z ogladajacych monitoring.
~gosc portalu 8-08-2013 14:22
Bardzo dobrze, nie czuje podgladany, a kamery odstraszaja wandali i zwiekszaja bezpieczenstwo
~Mora 8-08-2013 14:28
Śródmieście trzeba spalić a nie monitorować.
~gośćwdomu 8-08-2013 15:02
Pełna inwigilacja. Orwell.... już puka do naszych drzwi.
~ 8-08-2013 19:44
Do mieszkaniec bloku:Plac Konstytucji 3 maja to nie Śródmieście tylko Nowe Miasto,czytaj ze zrozumieniem.Kamery obejmują tylko centrum,a ta o której wspominasz to albo atrapa albo jakiś sąsiad zamontował
~florka 8-08-2013 21:32
Co za kretyn pisze o Spaleniu mamy piekne srodmiescie tylko mieszkancy patologiczni
~opera 9-08-2013 9:58
do śródmieścia trzeba ściągnąć młodzież z Podzamcza , no sklepikarze i restauratorzy do dzieła, wtedy ono ożyje. Bo kamienice są ładne.
~księgowy 9-08-2013 10:33
Koleżanko, mamy patologiczną władzę, a nie mieszkańców.
~walduś 9-08-2013 11:00
bo te kamery nie są po to zeby wyłapywać pijaczków i meneli tylko żeby wyłapywać auta które na moment zaparkują np. w celu wyładunku przywiezionego telewizora ze sklepu!!! sam to widziałem niestety...
~Nieżul 9-08-2013 11:07
Trzeba wypieprzyć żuli ze Śródmieścia. Czy ktoś to wreszcie zrozumie?
~srodmiescie w-ch 21-08-2013 9:50
bylo kolorowo dopoki nam kamer nie powiesili nad głową
~Alex 21-08-2013 14:20
Zamiast nas szpiegować,należy wysłać patrole policyjne w miasto.O strazy miejskiej nie ma co mowić,bo przecież się nie sprawdziła.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group