Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 1703
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowisko w sprawie referendum

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Sobota, 25 stycznia 2020, 10:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 stycznia 2020, 8:45
Autor: red
Fot. red
Prezentujemy stanowisko Urzędu Miasta w Boguszowie–Gorcach w sprawie referendum o odwołanie burmistrza Jacka C.

Stanowisko w sprawie referendum obywatelskiego

Fakt aresztowania i zarzuty stawiane pod adresem urzędującego burmistrza miasta wzbudzają zrozumiałe emocje i kontrowersje wśród obywateli. Dla władz miasta również nie jest to sytuacja komfortowa i wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby w takich sprawach wymiar sprawiedliwości działał zdecydowanie szybciej i sprawniej w celu wyjaśnienia tej sprawy. Pamiętajmy też, że jak w każdym demokratycznym państwie obowiązuje w Polsce zasada domniemania niewinności, dlatego warto zachować umiar w swoich osądach i poczekać na ostateczne wyjaśnienie się tej sprawy przed sądem, nie ferując z góry wyroków za czy przeciw.

Wyznaczone przez Komisarza Wyborczego na 15 marca 2020 r. referendum w sprawie odwołania burmistrza Boguszowa – Gorc jest referendum obywatelskim, pod którym podpisała się około 25% uprawnionych do głosowania obywateli miasta, co pokazuje, że zdania są w tej sprawie podzielone. Wartym uwagi jest fakt, że faktycznymi inicjatorami tego referendum nie są „zwykli” mieszkańcy, a radni opozycyjni wraz z rodzinami i grupą osób blisko związanych ze swoim środowiskiem i poprzednimi władzami miasta, którzy nie mogą pogodzić się z odsunięciem ich od władzy przez mieszkańców w wyborach w 2018 r. Zbieraniu podpisów towarzyszyła kłamliwa i wprowadzająca mieszkańców w błąd kampania informacyjna, objawiająca się między innymi oskarżaniem radnych koalicji rządzącej o brak zgody na obniżenie pensji aresztowanego burmistrza, podczas gdy wypłatę 50% pensji nakazują obowiązujące w Polsce przepisy prawa. Podobnie okłamywano mieszkańców, że władze miasta sprzedały ruiny hotelu na Dzikowcu w celu odsprzedaży cegieł do Niemiec. Również osoby starsze były dezinformowane w trakcie chodzenia po domach i zbieranie podpisów pod inicjatywą referendalną. Radni opozycji, pomimo wcześniejszych deklaracji, nie forsowali pomysłu podjęcia w tym referendum próby odwołania także całej rady, co wygląda na obawę przed utratą własnych mandatów. Warto również podkreślić, że przeprowadzenie referendum to także znaczne koszty dla gminy, które pokrywane są z pieniędzy nas wszystkich, czym inicjatorzy referendum się w ogóle nie przejmują.

Przy tak podzielonych opiniach wśród mieszkańców, różne środowiska polityczne upatrują w referendum możliwość przejęcia władzy w mieście przez własnego kandydata dzięki przyspieszonym wyborom, i spełnieniu własnych przerośniętych ambicji politycznych. Stąd biorą się wypowiedzi takich osób jak niedoszły senator Kamil Zieliński, któremu mieszkańcy Boguszowa – Gorc ewidentnie pokazali „żółtą kartkę”. Skandaliczne są sugestie tego pana, iż zastępca burmistrza powinien podać się do dymisji jak i inne „osoby, którym postawiono zarzuty”, gdyż osób z jakimikolwiek zarzutami nie ma wśród pracowników urzędu. Wbrew temu, co twierdzi pan Zieliński miasto normalnie funkcjonuje, rozwija się, a władze miasta skutecznie pozyskują środki zewnętrzne z instytucji zewnętrznych i od władz centralnych – właśnie pozyskaliśmy 1 419 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „MALUCH+” 2020 i już niedługo w naszym mieście powstanie żłobek miejski, staramy się też o 889 000 zł wsparcia na projekty dla seniorów. Miasto rozwija się dobrze i większość mieszkańców odbiera to jako pozytyw.

Ostateczne stanowisko mieszkańców w tej sprawie poznamy 15 marca 2020 r.

Grzegorz Łuczko

w. z. Sekretarza Miasta

Twoja reakcja na artykuł?

7
13%
Cieszy
2
4%
Hahaha
3
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
10
18%
Złości
34
61%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz

~Referendum 25-01-2020 10:54
Znowu Łuczko świruje i chłopa ponosi hehe
~N... 25-01-2020 11:55
Panie Łuczko, my już panu dziękujemy, nie musi pan nas dalej ogłupiać, my swój rozum mamy i zagłosujemy za odwołaniem J.C.
~Leśnik 25-01-2020 12:32
Panie Łuczek na takiego mądrego sie pan kreuje a nie wie że referendum nie jest po to aby orzekać o winie bo to kompetencje sądu są. Referendum jest po to aby mieszkańcy sie wreszcie wypowiedzieli czy chcą dalej utrzymywać burmistrza którego widzą od ponad roku tylko w mediach z czarną przepaską na oczach i który sprawował swoją funkcje niecały miesiąc. Jak komuś się podoba taka sytuacja i jest zadowolony z aresztowanego burmistrza to pójdzie na referendum i zagłosuje przeciw odwołaniu. Proste !!! Panie łuczek czyżby strach w oczy zajrzał że tak desperacko próbuje pan zniechecać do referendum. Na szczeście to mieszkańcy decydują kto ma rządzić miastem. TAK dla referendum.
~Referendum 25-01-2020 22:43
do: ~Leśnik (12:32)
Jeszcze CBA powinni sprawdzić, kto jakie dostał posady w Urzędzie Miejskim i Spółkach Miejskich typu Witold, plotki chodzą po Boguszowie że rozdawane posady były za komentowanie na forach, czy to prawda ? powinni to sprawdzić.
~Ola 25-01-2020 12:55
Mam nadzieje ze Mieszkańcy BogusOwa-Gorc pójdą do Głosowania i wypowiedzą się o odwołaniu C.......( nie orzekamy o Jego winie ) , ale ten stan nie może dłużej trwać . Lubinski destruktor , Łuczko to jakaś paranoja , Drapa”@ moim zdaniem ok . A Burmistrza wybierzmy z poza boguszowskich układów .
~Niemen 25-01-2020 12:58
Dziwny ten świat... dopiero co Pan Łuczko i Pan zastępca oprowadzali prominentów z PISU po wszystkich festynach miejskich. Ściskali się z doktorem byłym senatorem, a obecnie ważną personą marszałkową, fotografowali ze wspomnianym panem "niedoszłym senatorem", hurtowo wstąpili do paczki Gowina mieli więc chyba nadzieję że sam Jarosław ich zaszczycie i patologiczną sytuację pobłogosławi, a tu ups!!! Wygląda na to że zostaliście sami na placu boju! Oby 15 marca świat okazał się mniej dziwny.
~Kuznice 25-01-2020 12:59
A ten niby sekretarz na 2 etatach to co znowu świruje przeciez my mieszkańcy wiemy kto wprowadził nam Jacka ... niestety na kłamstwa Łuczki już się mieszkańcy nie nabiorą TAK W REFERENDUM !!!
~Pepe 25-01-2020 13:11
Sąd nie jest upośledzony i konsekwencja jego decyzji świadczą o bezspornej winie jacka C. I dlatego właśnie z uwagi na zasadę domniemanej niewinności trzymają Jacka C. w areszcie od ponad roku gdyż dowody są zapewne 100 procentowe i nie budzą wątpliwości popełnienia przestepstwa. Umiłowanie do stołka jest tak mocne że osoby ktorym zależy zachowanie tego stołka będą o to walczyć w każdy możliwy sposób.
~Judym 25-01-2020 13:14
Ludzie a nie zastanawia was, że ten facet w kampanii i przed kampanią jeszcze w starostwie latał za Jackiem C i co juz go teraz już nie ma, tego zastępcę też najpierw promował i co? Facet zamilkł a on się wykreował na wspaniałego znawcy samorządu. Kasy kupię bierze, radni od Jacka i Wójcika jak pieski jedza mu z ręki, media publikuja co chce i jak chce...... nawet PiS to dla niego już planty! Taki pan życia i śmierci..... cwany gość. Zaraz będzie komisarzem a potem kandydatem na burmistrza chyba, że znajdzie następnego ciołka do wydymania. Najlepiej się steruje ludźmi z za pleców
~Staszek 25-01-2020 13:21
Złożyłem swój podpis na liście poparcia dla referendum i idę 15 marca zagłosować za przerwaniem tej farsy która i tak trwa już zbyt długo. A na tego kierownika promocji i niby sekretarza w jednym to już ani patrzeć ani słuchać się nie chce. Dla referendum duże TAK !!!
~Mieszkaniec 25-01-2020 13:22
Referendum: Tak, powyższy artykuł ukazuje słabość żądów obecnej władzy : budżetu brak, a nagrody roczne są, wspomniana kwota pozyskanych środków finansowych wręcz powala z nóg. Nie kompromitujcie naszego miasta już więcej
~Laura 25-01-2020 13:29
Panie Łuczko, proszę lepiej już nic nie mówić i się nie pogrążać. Oszczędź Pan wstydu i sobie i żonie. Mieszkańcy swój rozum mają, już raz daliśmy się omamić tej waszej ekipie. Koniec! Idziemy na referendum i odwołujemy burmistrza!!! Mówi Pan, że referendum to koszt dla gminy. A czy to prawda, że wszyscy pracownicy u Pana w urzędzie dostali premie w wysokosci 4, 5, 10, a niektórzy nawet 18 tysięcy???? Tak słyszałam...proszę potwierdzić lub zaprzeczyć. Chciałabym poznać odpowiedź na to pytanie od zródła. Czy to prawda Panie Łuczko?
~Były urzednik 25-01-2020 13:30
Była przewodnicząca na burmistrza. Ziemię już ma teraz czas się wybudować. Nikomu z tych co tak walczą o referendum nie leży dobro miasta tylko własną dupa i kasa dla siebie i wszystkim co obiecali. Żenada Panie i Panowie. Przypomnijcie sobie sady Kujawy i Dąbrowskiej. Który radny miał coś do powiedzenia na sesjach... Nikt wszyscy slepo podnosili łapy. A teraz wielce się madruja na sesjach bo, bo jest pokazywana sesja na żywo. To jest farsa w ich wykonaniu. Jak się mylę to przepraszam... nie przeprosze ponieważ się nie mylę. Są scenopisy z sesja za kadencji Kujawy wszystko jest czarne na białym. Żaden radny z dzisiejszej opozycji nie zabierał głosu na sesjach tylko jak te baran podnosił rękę.
~Do barana powyrzej 25-01-2020 13:47
do: ~Były urzednik (13:30)
Rozumiem, że nie potrafisz się nawet podpisać pod oszczerstwamu, które piszesz. Kujawa był burmistrzem natomiast Pani Dąbrowska nim nie była więc nie mów co mogła a czego nie. Twoje żenujące wpisy świadczą o tym że boicie się kobiety, która 1000 razy lepiej zarzadzala by miastem.To po pierwsze, po drugie działek może mieć tysiąc za twoje nie kupiła, zajmij się lepiej sprzedażą za grosze w obecnych czasach, po trzecie napisz, ile kasy wyprowadza miesięcznie z urzędu twój guru i na co ona idzie. Na temat wypowiadania się na sesjach zamilcz lepiej ....takich niemych radnych jak od Jacka C i kierownika Sławka nigdy nie bylo
~ 25-01-2020 13:48
do: ~Były urzednik (13:30)
Zgoda w 100%. Radni nie tylko nie zabierali głosu ale przylkepywali wszystkie decyzję Kujawy. Pamiętamy jak nas zlekceważyli gdy walczyliśmy o gimnazjum. Nawet nas z sali wyrzucili tak im zależało na dzieciach, rodzicach. To teraz mamy ścisk w jedynce a multibiurowiec po gimnazjum. Teraz pomyślano o dzieciach brawo za pomysl z żłobkiem.
~Nauczyciel Szp 1 25-01-2020 15:17
do: ~ (13:48)
Proszę Pana/i gimnazjum zostało zlikwidowane decyzja bylej minister edukacji Pani Zalewskiej a rodzice bronili naszej szkoły. Dziękujemy i p. Kujawie i p. Dąbrowskiej z radnymi, którzy byli wtedy bo nie wyrazili ,gody na podział naszej szkoły i wysyłanie dzieci z klas 5-8 na peryferia. Pamiętam za to wypowiedzi obecnego przewodniczącego rady p Urbaniak, który twierdził, że dzieci mogą z ciężkim tornistrem chodzić wiele kilometrów do budynku na Waryńskiego. Proszę nie kłamać i przestać wprowadzać mieszkańców w błąd.
~Różnica 25-01-2020 16:34
do: ~ (13:48)
Tylko że Kujawa nie siedzi w kiciu, a jego ludzie nie piszą bzdur.
~GrzegorzUrzednik 25-01-2020 17:31
do: ~ (13:48)
Koniecznie trzeba iść 15 marca na referendum i postawić x Tak jestem za odwołaniem łapówkarza
~Meg 25-01-2020 18:37
do: ~Były urzednik (13:30)
Widzę że jesteś dobrze poinformowany... jak szukasz pracy to była przedniczaca Cię zatrudni na budowie jak będzie stawiać dom. Widzę że blady strach nastał nad urzędem, skoro takie tanie wpisy idą pod postem.
~GrzegorzUrzednik 25-01-2020 19:29
do: ~Były urzednik (13:30)
Dla mnie jedyna i konkretna osoba na komisarza Pani Dąbrowska uczciwa i kompetentna z Boguszowa-Gorc
~ALA 26-01-2020 11:31
do: ~GrzegorzUrzednik (19:29)
A jakie są te kompetencje Pani Dąbrowskiej?
~Sąsiad 26-01-2020 12:31
do: ~ALA (11:31)
Oczywiście kobieta o ile nią jesteś kobiecie wilkiem! Powiem tak wykształcona jest co w przypadku burmistrza wg mnie nie ma znaczenia, inteligentna a przede wszystkim skuteczna w działaniu i konsekwentna. Jest fajną babką a przy tym ma jaja. Doświadczona życiowo oraz zawodowo. Bardzo dobrze sie z nia wspolpracuje i ma to cos co pozwsla jej bez problemu jednac ludzi. Jest silną i zasadniczą kobietą, próbowaliście ja zgnoic i co? Referendum!
~Leśnik 25-01-2020 13:51
Hahaha panie niby sekretarzu, a radni z waszej ekipy to tak zabierają głos że aż czas wypowiedzi im skracać trzeba.śmiech na sali normalnie, chyba żaden sie jeszcze nie odezwał i przyklepują co im dacie ,widać na nagraniach. A do tego ten caly zastępca Jacka C. który jednego poprawnego zdania sklecić nie potrafi. Żenada
~Zgoda z byłym urzędnikiem. 25-01-2020 13:51
Brawo.
~Kamil 25-01-2020 14:10
Panie Łuczko Pisze pan o tak ,,wielkich" pozyskanych środkach, dlaczego nie chwali się pan ile przeznaczyliście pieniędzy na dofinansowanie programu czyste powietrze (zmiany na ogrzewanie ekologiczne).To panu powiem 200 tys. daliście w tej transzy a na premie przyznaliście ponad 250 tys. To tylko jeden z nielicznych argumentów by zagłosować na Tak w referendum
~Mieszkaniec 25-01-2020 14:56
Gimnazjum luczko to nie p. Kujawa tylko Zalewska kazała likwidować, a na co tyle szkół skoro w Bog_GOR1, 2.Aco do tego żłobka to kto nataka peryferje będzie przywoził dzieci. niewypał wcale nie macie pojęcia żeby coś zrobić, tylko za grosze sprzedawać, albo kasę wydawać la siebie, pozyskać jakiś projekt kto przez rok coś zrobił nic bo nikt nie potrafi REFERENDUM.
~Kuznice 25-01-2020 15:07
Pewnie rodzice będą szczęśliwi ze chcecie zamknąć przedszkole na Kolejowej... brawo !!!
~Refleksja 26-01-2020 22:42
do: ~Kuznice (15:07)
Idzie Grześ przez wieś worek piasku niesie.... - taka będzie przyszłość w.z. Sekretarza
~kaz 28-01-2020 19:55
do: ~Kuznice (15:07)
Przedszkole na Kolejowej dopuszczone warunkowo od 2015r. Dzięki Kujawie i jego ekipie.
~Witek 25-01-2020 15:23
Do byłego urzędnika :kolego luczko pisze z małej litery bo jesteś taki dla mnie jak 0. Czytam znam rodzinę p. Sylwii powiem Ci ze nie musisz się martwić jak skaczy budowę w Poznaniu to i tu zacznie.
~Zainteresowany 25-01-2020 16:24
Po pierwsze: czy to "stanowisko władz miasta" to nie jest przypadkiem jakaś podpucha z ich strony ? Bo aż trudno uwierzyć, żeby za jasnym zamachem, w jednej treści, zawrzeć aż tyle ignorancji, arogancji i hipokryzji. Po drugie: długo kazali czekać Mieszkańcom na to "stanowisko". Chyba 21 Października Pan viceburmistrz dostał zawiadomienie ale urząd wolał w tej sprawie milczeć. Nic się nie dzieje. Zbierają sobie "jakieś podpisy" i tyle. Po trzecie: ilu to już tych spiskowców przeciw tej władzy widzi Pan Łuczko - radni opozycji, ich rodziny, bliscy i znajomi, teraz doszedł jeszcze Pan Kamil Zieliński który jako pierwszy odważył się nazwać rzeczy po imieniu. Co ciekawe, politycznie reprezentuje on formacje, z którą bardzo chcą się identyfikować nasze władze. Jak ktoś nie wierzy, to niech wejdzie sobie na profil Pana Drapały i odnajdzie wspólne zdjęcie z Panem Dworczakiem i podpisem:"rozmawiamy o przyszłości Boguszowa" Wygląda więc na to, że ktoś w PiSie wreszcie dostrzegł z kim ma do czynienia i raczej wspólnej przyszłości z tą "ekipą" budować nie beda. Ponoć to Mieszkańcy wystawili żółta kartke Panu Kamilowi. A jaka kartkę wystawia Panu Łuczce ? Nie będzie dwóch żółtych. Raczej od razu czerwona. Ale to dopiero 15 marca. Po trzecie: Radni opozycji boją się o swoje stołki ?? No to jest właśnie ten klasyczny przykład hipokryzji. Jak było głosowanie o referendum na wniosek Rady Miasta, to właśnie Radni od Jacka i Sławomira byli przeciw lub wstrzymywali się od głosu. Bo przecież oni byli wybrani na 5 lat...i to jest chyba to stanowisko władz miasta. Oni żądają 5 lat dla sie
~Wujek 25-01-2020 17:02
Pan Łuczko chciałby żeby mieszkańcy nie odwoływali burmistrza i poczekali na roztrzygnięcie ostatecznie sprawy przez Sąd. A dlaczego?... Bo dobrze wie że obecny burmistrz wraz ze swoimi adwokatami notabene powiązanymi z urzędem będą skutecznie przeciągać postępowanie karne. Pan Łuczko ma pretensje ze sądy działają długo... A może to Pan Jacek tak dużo przekrętów narobił ze żeby to wszydtko sprawdzić to potrzebny był czas... Zaczęło się od łapówki a później wyvhodzily kolejne "kwiatki" ( nie użyłem tego słowa przypadkowo :))... Nie będziemy panie Łuczko czekać latami na roztrzygnięcie sądu. Nie będzie rządził pan sobie po cichutku. Bez większej odpowiedzialności. Burmistrz w areszcie... Zastępca się nie odzywa a łuczek pisze te swoje kłamstwa i za nic nie odpowiada. Idziemy na referendum
~Wybory 25-01-2020 17:13
No to Panie Łuczko wywołał Pan wojnę z PiS. Teraz już nawet modlitwa nie pomoże Pana Drapały.
~Strazak 25-01-2020 17:16
Tak czytam te wszystkie za i przeciw referendum ale tak naprawdę trzeba sobie zadać pytanie. Czy Ci co teraz rządzą miastem Boguszów-Gorce to tak naprawdę są dobre rządy? Ja nie chce mówić że tamta władza, czy ta włada. Proste pytanie, czy teraz jest tak dobrze? Czy ta władza przez ten cały rok zrobili tyle by ich naprawdę chwalić? Narazie to tylko słychać że ten czy tamten ma postawione zarzuty, że ten był przesłuchy wany, że we wszystkim miał swój udział ksiądz a ci co tak Jacka wspierali, już liczą zyski jakie przez ten rok zarobili. Urzędnicy godnie nas reprezentujący, spijają śmietankę w postaci przyznawanych premii. Pan sekretarz krzyczy że tyle będzie kosztowało referendum a za chwilę bez niczego pobiera premie w kwocie 18 tys. Do niego dołączają pozostali mosciwie nam panujący. Robią imprezy i bawią się za pieniądze podatników bo wątpię żeby któryś z nich zapłacił choć by na babski caber na Witoldzie. Rozdają stanowiska, kosztem dobrych pracowników. Zwalniając ich. A zastępca Burmistrza jawnie mówi że to była forma polityczna, że mu kazali. Panie burmistrzu kto kazał????!!!! Kujawa jaki był taki był, ale coś się działo. Ten 14 000 000 które niby został pozyskane to nic w porównaniu z ponad 20 000 000 mil pozyskanymi przez Kujawę. Ale, mówię. Czas się zastanowić. Czas by w końcu nie patrzeć że ktoś, coś tylko samemu podjąć decyzję i iść ta decyzję zaprezentować wrzucając kartkę do urny. Określić się czy tak, dobre są te rządy czy nie, odwołać ta władze i powołać kogoś kto zrobi porządek z tym wszystkim. Kto ma te moc przebicia się ponad podziałami!!!
~Strazak 25-01-2020 17:24
A tak jeszcze odnośnie Pana Łuczki, czlowiek który walczy z wszystkimi. Taka taktykę podjol że chce wszystkich skłucić. Nikt się dla niego nie liczy! Walczy z telewizja, walczy z opozycja i teraz też już walczy z Panem Zielińskim. A kto się dl niego liczy? Jedynie szef nad szefami Pan Kwiatkowski. Powodzenia Panie Łuczko, bo będzie Panu potrzebne.
~ 25-01-2020 19:24
do: ~Strazak (17:24)
Jeszcze walczył z prezydentem Wałbrzycha
~@ 25-01-2020 19:56
do: ~Strazak (17:24)
To jest jedyny przyczółek Kwiatkowskiego, wszyscy włodarze z niego się śmieją, więc Łuczko chodzi na pasku starosty
~Staszek 25-01-2020 17:44
Koszty nagle Grzesia przerażają... Pomyślał by ktoś. A nie przeraża go to że burmistrz za siedzenie w pierdlu wziął już ponad 60 000 zł? A nie przeraża go to że może wziąć kolejne grube tysiące jeśli sprawa potrwa kilka lat? A nie przeraża go to że jako mieszkaniec boguszowa gorc nie może iść do swojego burmistrza bo od roku izolowany jest od społeczeństwa? A nie przeraża go to jaka sobie i kolegom przyznał premie? A nie przeraża go to że zastępca jak sam przyznał jest wybrany w wyniku jakiś układów koalicyjnych i nie zna problemów boguszowa gorc? Nie przeraża go to że w mieście kilku osobom w tym radnej postawiono zarzut korupcji wyborczej? Nie przeraża go fakt że otyłość prowadzi do poważnych chorób :) ?... Musiałem zakończyć na wesoło bo ten gość mnie rozbawia tymi swoimi komentarzami. No ale co zrobić... Wszystkiemu winna jest pani kidawa błońska i Pan siemnioniak... Co nie panie Grzesiu? A teraz jeszcze pan Zieliński... Ale ten nasz kierownik do spraw współpracy z zagranicą ma wyobraźnię... Dziękujemy za kabaret który trwa jyz zdecydowanie za długo i idziemy na referendum...
~Oskar 25-01-2020 17:45
Dla mnie ten artykuł jest rozpaczą i wołaniem o pomoc do mieszkancow o to żeby uratowali stanowisko Pana Luczki. Nie ma w nim żadnej nowy na temat dobra nas, mieszkańców. Gołym okiem widać jak nasze miasto się marnuje. Proszę zrozumieć Panie Łuczko że my mieszkańcy czujemy się oszukani, bulwersuje nas sporo decyzji które podejmowane są w gminie na które my mieszkańcy nie mamy wpływu a dowiadujemy się po katach, w sklepie, pod kościołem czy na spacerze z rodzina. Każdy z nas boi się kolejnych niepodzianek. Proszę zrozumieć że cała Polska się z nas smieje. Wiadomo, że nie da się wszystkim dogodzić i zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie coś pasowało ale takiego czegoś co nam zafundowaliscie to nie zafundowała nam żadna władza ! Jak można powiedzieć że referendum to strata pieniędzy ???? Strata pieniędzy to pensja która dostaje burmistrz za kratami który to fakt jest poruszany przy każdej okazji przez mieszkańców i czego my mieszkańcy nie możemy przeboleć bo większość z nas na 5.000 zł musi pracować 2 miesiące czy jest się zdrowym czy chorym czy ma się gorszy lub lepszy dzień i my rzeczywoscie musimy na to pracować 8 a niekiedy 12 godzin dziennie a nasz pozal się Boże burmistrz leży do góry tyłkiem i śmieje się tam z nas jacy jesteśmy durni że daliśmy się nabrać na jego bajeczki. To nas boli !!!!! Więc proszę nie mówić że referendum to strata pieniędzy dla gminy. Wczoraj w Biedronce słyszałem przypadkiem stojąc przy kasie że podobno pracownicy w urzędzie dostali po 5.000 zł premii a wiadomo że są to nasze pieniadze które opłacamy regularnie do gminy. Wstyd !!!!złodzieje !!
~Xyz 25-01-2020 18:14
Łuczko chce kupić pracowników urzędu wysokimi premiami, żeby nie szli na referendum bo Eldorado się skończy
~Ajron 25-01-2020 18:20
do: ~Xyz (18:14)
Co dla niektórych to może premia za milczenie... bo co tam się tak naprawdę dzieje to się może kiedyś dowiemy jak już będzie porządek. Oby jak najszybciej.
~Meg 25-01-2020 18:29
No Nie mogę co za brednie. Pozyskują środki. Kto im facet środki. Nawet budżetu nie potrafią skostułować, żenada i wstyd. Tym.włodarzom stanowcze NIE!!!! Idę na referendum !!!!!
~Stasia 25-01-2020 18:45
Referendum to mój honor i obowiązek . Czekam na uzasadnienie dlaczego takie wysokie premie i dlaczego mieszkańcy mimo złożonych wniosków o dofinansowanie do zmiany ogrzewania go nie otrzymali . Proszę wywiesić listę kto takie dofinansowanie otrzymał .Znam osoby, które kwalifikowały się do dopłaty i jej nie otrzymały. Co robicie w troskę o mieszkańców bo bardziej wam na duszy własny interes. Gdyby było inaczej to już we wrześniu radni Jacka C. zagłosowali by za referendum. To oni się boją o swoje stołki. Opozycyjni radni zgłosowali wtedy za. Jestem za referendum
~Mieszkaniec 25-01-2020 19:02
No to ładnie Pan niedoszły senator podziękował im za wieszanie swoich plakatów. Straszny jest ten bój o tą naszą boguszowską ziemię. Chyba czas wziąć sprawy w swoje ręce. Załóżmy ruch obywatelski i oddajmy to miasto MIESZKAŃCOM!
~Nick. 25-01-2020 19:34
Łuczko w gminie, ma jak u Pana Boga za piecem, dwa stanowiska, władzę, wysokie pobory i nagrody - to oświadczenie służy wyłącznie jego własnemu interesowi - dość wstydu i kojarzenia miasta z wizerunkiem burmistrza z czarną przepaską na oczach, tylko referendum na "tak" może tą chorą sytuację zmienić
~Boguszów-moje miasto 25-01-2020 20:01
Panie Łuczko, niech się Pan nie ośmiesza, chociaż, patrząc na Pana ostatnie skoki w bok, to ośmieszanie jest nieodłącznym elementem Pana żałosnego życia. Uważa się Pan za kogoś ważnego, ale proszę sobie przypomnieć czasy, kiedy biegał Pan za Jackiem C. (wtedy starostą) z aparatem fotograficznym. Był Pan i jest dla mnie nikim - zarówno jako sekretarz, jak i człowiek. Brakuje Panu kręgosłupa moralnego - wyznacznika człowieczeństwa. Pana współpracownicy są pokroju Pana - brakuje Wam klasy, którą posiada Pani Sylwia Dąbrowska i ludzie, którzy Ją wspierają, nie potraficie rozmawiać z ludźmi - piszecie paszkwile i stosujecie mobbing na ludziach, którzy nie trzymają z Wami. Pana apel, Panie Łuczko, to apel Waszej rozpaczy, bo to są już ostatnie chwile Waszej paskudnej i podłej "polityki". Precz z Boguszowa , precz z naszych oczu!
~Nick. 25-01-2020 20:02
Panie sekretarzu, środki w ramach programu Maluch dostała prawie każda gmina w Polsce, są to środki rządowe dla samorządów, tam gdzie nie nie ma opieki żłobkowej, albo tam gdzie żłobki już istnieją
~wałbrzyszanin 25-01-2020 20:05
Jeśli mieszkańcy Boguszowa nie odwołają aresztowanego burmistrza, wówczas stracą moralne prawo do zamieszkiwania w miejscowości o statusie miasta i powinno się odebrać Boguszowowi prawa miejskie. Niech zapracują na ten status, bo w tym stanie kalają go.
~Strazak 25-01-2020 20:35
Żal mi tego wszystkiego, żal mi naszych mieszkańców i oczywiście mnie samego. Żal mi że nie będę mógł jeździć nowa obwodnica Boguszowa, a może w drugim etapie obwodnica Gorc. Żal mi że tereniy które zostały przeznaczone na fotowoltanike, dalej leżą odlogiem i nic się tam nie dzieje. Żal mi że ludzie którzy sprawują w mieście władze, tak naprawdę sprawują ją tylko dla siebie. A najlepsze jest to że zagarniają wszystkie profity ale obwiniaja o to wszystkich tych, którzy się nie boją mówić prawdę. A wy co o tym sądzicie? Jeden siedzi i okrada dalej gminę Boguszów-Gorce, inni okradają gminę Boguszów-Gorce pracując na najważniejszych stanowiskach w Urzędzie Miasta. A jeszcze jak Pan Łuczko ma podwójne stanowisko, dwie pensje z tego względu i sam przyznaje dobie premie to jest wypas!!! A dla nas to właśnie żal! Ale ten żal można zamienić na czyn! Można uczynić tak że 15.03.2020 roku odwołamy tych przez których mamy ten żal.
~Laura 25-01-2020 21:07
Za co pracownicy z urzędu dostali takwszyscy wysokie premie???? Pan Łuczko 18 tysięcy??? Panie Łuczko, nalegam na odpowiedź
~Anna 25-01-2020 22:11
do: ~Laura (21:07)
Za nic bo jemu i nam się należało 20 tysięcy co miesiąc
~@@@ 27-01-2020 18:19
do: ~Laura (21:07)
Karuzela nagród....
~To ja 25-01-2020 21:35
Panie Łuczko, jeśli chce się pan kompromitować, to niech pan to nadal robi, ale nie pozwolimy, żeby pan i pana ludzie kompromitowali Miasto i Mieszkańców. Nie chcemy się już za was wstydzić. Mówimy wam stanowcze NIE! 15 marca wywieziemy was na taczkach z Boguszowa.
~ciekawa świata 25-01-2020 21:41
Czy może mi ktoś wytłumaczyć, o co chodzi z tym skrótem "w.z". pod listem? Co to za funkcja "w zastępstwie" Sekretarz Miasta? Przecież nigdzie nie ma takiej funkcji? Co to ma być? Pan Łuczko piastuje funkcję, której w przyrodzie nie ma? Jeśli "w zastępstwie", to kto go wyznaczył do zastępowania? Może ktoś wie?
~Kuznice 25-01-2020 22:21
do: ~ciekawa świata (21:41)
Jak o co chodzi wz Sekretarza to proste... wiążę zarobki bo mam dwa etaty... jestem sobie sekretarzem i kierownikiem i co mi radni zrobią z klubiku jak udowodnią ze dwa etaty ciągnie i kase biorę.
~pppik 26-01-2020 22:22
do: ~Kuznice (22:21)
ciekawe gdzie sie nauczył tak doić kasę?
~Heniek 25-01-2020 23:01
Urzędasy dostali takie wysokie premie za picie kawki? O nie panie Łuczko, tego juz za wiele. Robi pan z ludzi idiotow? Jak panu nie wstyd? Tu niby oskarża pan komitet referendalny, ze naciąga gmine na koszty, a sam wypłaca premie swoim .... lizusom, delikatnie mówiąc. Jak pan śmie? Wszedzie węszy pan spisek, że to "jakaś pani"albo jej rodzina.... Pan juz ze strachu przed utratą posadki, zupelnie traci rozum. 15 marca wyjedziecie taczkami. Nie będziecie juz nam, mieszkańcom ciemnoty wciskać. Przyjrzeliśmy na oczy. Mamy swój rozum. Pakujcie się
~Wałbrzych 25-01-2020 23:36
A drapcio siedzi cicho żeby znowu nie oszalał , bo przecież sekretarz tam rządzi .A przewodniczący i radni -bez radni im klaszczą wstyd że nasz Bog -Gorce takich ludzi wybierają .Referendum albo na taczkach wywieziemy to już nie przelewki to co człowiek tu przeczytał ,i dziadowi jeszcze płacą tyle kasy za co z naszych podatków ,tylko krytykować ,i wyśmiewać się umieją z p.Kujawy wy im do pięt nie dorastacie .
~turysta 26-01-2020 9:00
Na zachodzie każdy urzędnik państwowy jak ciążą na nim zarzuty korupcyjne to AUTOMATYCZNIE żegna sie ze stanowiskiem , każdy z was pracujący na etacie jak zostaje zatrzymany na dłużej wylatuje z pracy w najlepszym układzie za porozumieniem stron ,a to co sie dzieje z JC to jest kabaret .Stare komunistyczne prawo , Jak jest w areszcie bo jest winny to za co pieniądze dostaje ????
~Ajron 26-01-2020 16:22
Propo tego straszydła jak to Pan Grzegorz nazywa... Jak to jest? Gmina obniża cenę dziesięciokrotnie za obiekt bo rzeczoznawca stwierdza ze obiekt nadaje się tylko do rozbiórki. Uwzględnia nawet koszt rozbiórki... Gmina sprzedaje to za bezcen... A nagle się okazuje że jednak inwestor to zostawia... Czyli co jednak się nadaje?
~Obserwator 2 26-01-2020 20:34
Założę się, że urzędasy dostały premię, bo: "im się to po prostu należy" i mają ogromne zasługi dla miasta - hahaha! Ciekawe, ile dostała dyrektorka COJ - Agnieszka. , bo jeszcze do niedawna próbowała zniszczyć jedną z dyrektorek, pisząc na nią paszkwile, namawiając ludzi do pisania skarg i węsząc jak pies w dokumentach. Sprowadziła kontrolę i ... wyszła na głupa! Po raz kolejny ośmieszyła się pani!!! Agnieszko, ile pani dostała premii za stosowanie mobbingu wobec pani dyrektor????? Pani dni na tym stanowisku są policzone, także wysoka premia się pani przyda, bo nadchodzi siedem lat chudych!!!!
~Referendum TAK 26-01-2020 20:54
Idę na feferendum. Czas na normalność dla naszego miasta. Referendum TAK
~Wałbrzych 26-01-2020 21:14
Dla naszych urzędasów to wszystko jest nie potrzebne,bo za grosze znajomym sprzedają ,działki w Gorcach ,droga zrobiona dla synka z niemieckim nazwiskiem bo się wybudował koło cmentarza ,dobrze że księdza do paki wsadzili bo jeszcze jemu za kampanię kapliczkę mieli wyremontować i wiele innych rzeczy zrobić .Referendum bo już nie długo Boguszów goły i wesoły przedszkole tak miało hulać pani Ty....ka tak szumiała a odłogiem niszczeje a gdzie ten dzban ponad podziałami co tyle miał zrobić śmiechu warte a przewodniczący głupa wali ostatni raz ludzie ciebie wybrali krzykaczu .
~Apel 26-01-2020 22:33
Mieszkańcy Boguszowa, idźcie 15 marca na referendum! Odsuńcie tych popaprańców od władzy i wybierzcie kogoś, kto naprawdę rzetelnie zajmie się Waszym miastem, komu jeszcze choć trochę zależy na dobru tego miasta. Jacek C. i jego ekipa zadrwili sobie z Was, uważali Was za ciemnogród, który nie potrafi czytać ani pisać. Macie szansę pokazać im, gdzie jest ich miejsce.
~amabi 27-01-2020 20:58
Cóż za tendencyjna wypowiedź p. Łuczko. Niestety z całego tekstu wychodzi tylko jedno - strach o stołeczek. Stanowcze TAK dla referendum!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group