Niedziela, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kopalnia otwarta

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 6 maja 2020, 6:34
Aktualizacja: Czwartek, 7 maja 2020, 8:39
Autor: red
Fot. organizatorzy
Po długiej przerwie spowodowanej ograniczeniami rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, Stara Kopalnia w Wałbrzychu otworzyła swoje trasy dla turystów. Od 4 maja zwiedzanie obiektu i wystaw artystycznych oraz korzystanie z miejsc noclegowych jest już możliwe, zostały jednak wprowadzone pewne ograniczenia i środki ostrożności dla zachowania bezpieczeństwa. Zwiedzanie odbywa się indywidualnie w pełnym reżimie sanitarnym.

Od 4 maja zwiedzanie jest dostępne dla osób indywidualnych, odbywa się częściowo bez przewodnika - trasa została specjalnie przygotowana i oznaczona. W każdym pomieszczeniu obowiązuje ograniczenie liczby osób zgodne z zaleceniami sanitarnymi. Wejście do części podziemnej odbywa się w obecności przewodnika, co pół godziny.
- Jesteśmy przygotowani na powrót turystów – nasze trasy są przygotowane zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Sanepidu oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówi Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.

Czas zamknięcia obiekt wykorzystał na wzbogacenie ekspozycji muzealnej:
- W wielu miejscach trasy zwiedzania pojawiły się nowe eksponaty, które czynią zwiedzanie naszej kopalni jeszcze ciekawszym, dlatego od 4 maja serdecznie zapraszamy – dodaje Jan Jędrasik.

Czynne będą także wystawy w przestrzeniach obiektu: wystawa fotografii Marcina Ryczka „Harmony”, wystawa fotografii Bogdana Konopki „Lekcje ciemności w Wałbrzychu” oraz wystawa rzeźb studentów Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy. Na terenie obiektu znajdują się miejsca dezynfekcji rąk, obowiązuje nakaz noszenia maseczek i rękawiczek.

Stara Kopalnia i Kawiarnia Sztygarówka wraz z miejscami noclegowymi uczestniczą w akcji „Voucher Turystyczny”. Jest to akcja promocyjna mająca na celu wsparcie branży turystycznej na Dolnym Śląsku poprzez sprzedaż biletów na udział w wydarzeniach lub wycieczkach oraz usługi gastronomiczne i hotelarskie. Vouchery są dostępne w atrakcyjnych cenach, a dzięki długiemu terminowi ważności turyści będą mogli dopasować je do swoich planów. Pomysłodawcą i organizatorem jest Dolnośląska Organizacja Turystyczna, a całą akcję wspiera Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. Szczegóły dotyczące projektu oraz oferty wszystkich obiektów znajdują się pod adresem: www.voucherturystyczny.pl

Ponadto Miasto Wałbrzych przygotowało specjalną ofertę „Do zobaczenia w Wałbrzychu”, w ramach której Stara Kopalnia zaprasza do wykupienia WOWczerów. W akcji bierze udział wiele wałbrzyskich obiektów turystycznych i gastronomicznych. W ramach akcji Stara Kopalnia oferuje specjalne WOWczery na zwiedzanie dzienne, nocne zwiedzanie z biesiadą górniczą czy na urodziny w Centrum Ceramiki Unikatowej. Szczegóły oferty znajdują się na: www.WOWczery.pl.

Miasto Wałbrzych oferuje również formułę biletu Explore Wałbrzych, dzięki któremu można zwiedzić cztery wałbrzyskie atrakcje: Starą Kopalnię, Muzeum Porcelany, Zamek Książ i Palmiarnię. Bilet jest dostępny w każdej z wyżej wymienionych instytucji, a jego termin ważności wynosi 12 miesięcy.

Oferta Starej Kopalni jest skierowana do szerokiego grona odbiorców – dorosłych oraz młodszych turystów.
- Otwarcie jest swego rodzaju zapowiedzią powrotu do pełnowymiarowego zwiedzania, do którego mamy nadzieję jak najszybciej powrócić – kończy Jan Jędrasik.

Twoja reakcja na artykuł?

3
19%
Cieszy
1
6%
Hahaha
4
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
25%
Złości
4
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~KSG 6-05-2020 9:15
Panie prezydencie mam wspaniały pomysł!! Może na miejscu starej kopalni zrobimy basen??
~rębacz z przodka 6-05-2020 9:32
Wzięli by się za jakąś robotę, zostało jeszcze trochę węgla w filarach szybu, bo teraz Stara Kopalnia jest drogą zabawką do wyciągania pieniędzy podatnika, dając w zamian jedynie bajkową opowieść o czasach minionych z tendencją do sentymentalizowania.
~Jasiek 6-05-2020 10:23
Analogiczny AquaZ zwalnia 100 pracowników z powodu podłej sytuacji ekonomicznej. Czy pan prezydent będzie łaskaw wygłosić RAPORT do narodu w tej sprawie, czy wygoni na pożarcie prezesa lub rzecznika? Do przeczytania na innym portalu o Wałbrzychu.
~marcin 6-05-2020 10:27
w Wałbrzychu wszystko może być zamknięte .Ale nie stara kopalnia . ona jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania miasta
~Jasiek 6-05-2020 11:12
do: ~marcin (10:27)
To tylko pozorny ratunek przed jej zatopieniem, tfu, zatonięciem. Może by jej Patron powiedział ciemnemu ludowi jakie jest zadłużenie tego przybytku i ile strat przynosi miastu?
~Jasiek 6-05-2020 11:12
do: ~marcin (10:27)
To tylko pozorny ratunek przed jej zatopieniem, tfu, zatonięciem. Może by jej Patron powiedział ciemnemu ludowi jakie jest zadłużenie tego przybytku i ile strat przynosi miastu?
~Paweł 6-05-2020 10:34
Odzyskaniem sens życia To bardzo radosna wiadomość dzięki ci o Panie
~chromowany Romuś 6-05-2020 10:38
Zapraszam kochani zapraszam! Eksponaty nie ucierpiały z powodu pandemii, cierpliwie czekały na Was kochane lemingi. Zredukowany personel usunął z nich warstewkę kurzu i są jak nowe! Można je oglądać wielokrotnie do czego Was gorąco zachęcam!
~Kamil 6-05-2020 10:53
Lemingi moje kochane czy naprawdę nie widzicie głupoty swojego cara ? Ta stara kopalnia nikomu teraz nie jest potrzebna Jaki turysta? naprawdę nie ma nic ważniejszego w mieście?
~ksiegowy 6-05-2020 13:27
Oczywiście ze Car jest nagi ale dobrze przyspawany.Taki drugi Piksa albo pani Porada .
~Darek 6-05-2020 19:38
do: ~ksiegowy (13:27)
Lepiej bym tego nie ujął. Był jeszcze w US pan Naczelnik.Tyle lat tam siedział, że chyba już nosił tabliczkę inwentarzową na plecach.
~olo 6-05-2020 13:31
Prezydencie może sprzedaj Starą kopalnie Niemcom , ale oni nie kupią skansenu który przynosi same straty ,oni kupią koksownie , zwolnią wszystkich pracowników i przyjmą na nowych zasadach Niemcy umieją robić biznes w przeciwieństwie do Polskich polityków
~;-p 6-05-2020 14:18
Roman, stara wraca! Uprzątnij chałupę, ogarnij się trochę, no i tą .............! Koniec wakacji, wraca normalność, czyli życie na długach - jak to w Wałbrzychu jest bardzo powszechne! ;-p
~. 6-05-2020 23:37
Romek wydał na Starą Kopalnię 200 mln i nie ma tam nic ciekawego dla mieszkańca Wałbrzycha. Nie wiem czy jest w Polsce jeszcze ktoś, kto potrafiłby tak przetrwonić kasę. Jest najlepszy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group