Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stara Kopalnia otwarta

Środa, 6 maja 2020, 6:34
Aktualizacja: Czwartek, 7 maja 2020, 8:39
Autor: red
Wałbrzych: Stara Kopalnia otwarta
Fot. organizatorzy
Po długiej przerwie spowodowanej ograniczeniami rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, Stara Kopalnia w Wałbrzychu otworzyła swoje trasy dla turystów. Od 4 maja zwiedzanie obiektu i wystaw artystycznych oraz korzystanie z miejsc noclegowych jest już możliwe, zostały jednak wprowadzone pewne ograniczenia i środki ostrożności dla zachowania bezpieczeństwa. Zwiedzanie odbywa się indywidualnie w pełnym reżimie sanitarnym.

Od 4 maja zwiedzanie jest dostępne dla osób indywidualnych, odbywa się częściowo bez przewodnika - trasa została specjalnie przygotowana i oznaczona. W każdym pomieszczeniu obowiązuje ograniczenie liczby osób zgodne z zaleceniami sanitarnymi. Wejście do części podziemnej odbywa się w obecności przewodnika, co pół godziny.
- Jesteśmy przygotowani na powrót turystów – nasze trasy są przygotowane zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Sanepidu oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówi Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.

Czas zamknięcia obiekt wykorzystał na wzbogacenie ekspozycji muzealnej:
- W wielu miejscach trasy zwiedzania pojawiły się nowe eksponaty, które czynią zwiedzanie naszej kopalni jeszcze ciekawszym, dlatego od 4 maja serdecznie zapraszamy – dodaje Jan Jędrasik.

Czynne będą także wystawy w przestrzeniach obiektu: wystawa fotografii Marcina Ryczka „Harmony”, wystawa fotografii Bogdana Konopki „Lekcje ciemności w Wałbrzychu” oraz wystawa rzeźb studentów Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy. Na terenie obiektu znajdują się miejsca dezynfekcji rąk, obowiązuje nakaz noszenia maseczek i rękawiczek.

Stara Kopalnia i Kawiarnia Sztygarówka wraz z miejscami noclegowymi uczestniczą w akcji „Voucher Turystyczny”. Jest to akcja promocyjna mająca na celu wsparcie branży turystycznej na Dolnym Śląsku poprzez sprzedaż biletów na udział w wydarzeniach lub wycieczkach oraz usługi gastronomiczne i hotelarskie. Vouchery są dostępne w atrakcyjnych cenach, a dzięki długiemu terminowi ważności turyści będą mogli dopasować je do swoich planów. Pomysłodawcą i organizatorem jest Dolnośląska Organizacja Turystyczna, a całą akcję wspiera Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. Szczegóły dotyczące projektu oraz oferty wszystkich obiektów znajdują się pod adresem: www.voucherturystyczny.pl

Ponadto Miasto Wałbrzych przygotowało specjalną ofertę „Do zobaczenia w Wałbrzychu”, w ramach której Stara Kopalnia zaprasza do wykupienia WOWczerów. W akcji bierze udział wiele wałbrzyskich obiektów turystycznych i gastronomicznych. W ramach akcji Stara Kopalnia oferuje specjalne WOWczery na zwiedzanie dzienne, nocne zwiedzanie z biesiadą górniczą czy na urodziny w Centrum Ceramiki Unikatowej. Szczegóły oferty znajdują się na: www.WOWczery.pl.

Miasto Wałbrzych oferuje również formułę biletu Explore Wałbrzych, dzięki któremu można zwiedzić cztery wałbrzyskie atrakcje: Starą Kopalnię, Muzeum Porcelany, Zamek Książ i Palmiarnię. Bilet jest dostępny w każdej z wyżej wymienionych instytucji, a jego termin ważności wynosi 12 miesięcy.

Oferta Starej Kopalni jest skierowana do szerokiego grona odbiorców – dorosłych oraz młodszych turystów.
- Otwarcie jest swego rodzaju zapowiedzią powrotu do pełnowymiarowego zwiedzania, do którego mamy nadzieję jak najszybciej powrócić – kończy Jan Jędrasik.

Twoja reakcja na artykuł?

3
19%
Cieszy
1
6%
Hahaha
4
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
25%
Złości
4
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group