Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2418
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Strażacy będą mieli swoją ulicę

Piątek, 10 marca 2017, 9:41
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Strażacy będą mieli swoją ulicę
Fot. OSP Boguszów–Gorce/facebook
Ustawa dekomunizacyjna nakazuje samorządom dokonać zmian nazewnictwa ulic do 2 września 2017 roku.

Weryfikacja ulic, dróg czy placów upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny albo w inny sposób taki ustrój propagujący, nie jest prostym zadaniem, dlatego Instytut Pamięci Narodowej udziela gminom pomocy w tym zakresie. IPN wyraził opinię, że na podstawie ustawy dekomunizacyjnej w Boguszowie-Gorcach powinny być zmienione nazwy ulic: Mariana Buczka, Małgorzaty Fornalskiej, Marcelego Nowotki, Gen. Karola Świerczewskiego, Hanki Sawickiej, Wesołowskiego-Masalskiego oraz 22 Lipca. W przypadku niewykonania przez samorząd tego obowiązku, nowe nazwy nada ulicom wojewoda.

Strażacy z Boguszowa, których siedziba i remiza mieści się przy ulicy Buczka, doczekają się prawdopodobnie historycznej chwili.

"Do zmiany zakwalifikowana została m .in. ulica Mariana Buczka, przy której znajduje się nasza remiza. Propozycją Rady Miasta nowa nazwa ulicy to "ul. STRAŻACKA". Propozycja została poddana konsultacjom społecznym. Mamy nadzieję, że projekt spotka się z Waszą akceptacją i poparciem. To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie naszej społecznej służby, tym bardziej, że nowa nazwa jednoznacznie kojarzy się z naszą działalnością" - czytamy na profilu społecznościowym OSP Boguszów.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group