Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5922
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Strażnicy uczulają kierowców

Wtorek, 31 października 2023, 8:36
Aktualizacja: 13:18
Autor: red
Wałbrzych: Strażnicy uczulają kierowców
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
W połowie października lokalne portale internetowe obiegła wiadomość o ujęciu pijanego kierowcy, który swoją podróż zakończył na latarni w pasie zieleni przy ul. Słowackiego, na ironię tuż przy budynku Sądu! Ten „brawurowy kierowca” już wcześniej miał do czynienia z wymiarem sprawiedliwości, gdyż sąd dwukrotnie orzekł wobec niego zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujące łącznie do czerwca 2025 toku.

Tym razem, został ujęty przez strażnika, który w pobliżu dokonywał kontroli spalania odpadów. Widząc dziwnie prowadzony pojazd - ruszył za nim i ostatecznie odnalazł go „parkującego” na latarni w pasie zieleni. Strażnik widząc powód całego zdarzenia ujął kierującego. Na miejsce wezwano policjantów, którzy poprowadzili dalsze czynności procesowe. Dlaczego wracamy do tego zdarzenia? Ktoś kto lubi czarny humor mógłby pomyśleć, że pewnie z powodu niszczenia zieleni...jednak powód jest inny. W codziennej pracy w natłoku drobnych spraw często zapominamy jak niewiele wystarczy, aby nasze życie dramatycznie się zmieniło pod wpływem „drobnego” wykroczenia, wypadku, przypadku!

Jesteśmy po zmianie czasu, zmrok nadchodzi wcześniej. Przed nami tydzień odwiedzania cmentarzy, podróży, spotkań z rodziną, ze znajomymi. Często będziemy „wsiadać za kółko”... Kierowco bądź odpowiedzialny, szanuj przepisy, szanuj życie swoje i innych!

W nadchodzącym tygodniu w następujący sposób będzie wyglądać organizacja ruchu przy cmentarzach:

- ulica Przemysłowa - zamknięcie ulicy dla ruchu za wyjątkiem osób niepełnosprawnych, taxi, mieszkańców, pojazdów dostawczych, oraz osób starszych nie sprawnych ruchowo. Jeden kierunek jazdy od Placu Solidarności do parkingu; powyżej droga całkowicie zamknięta; całkowity zakaz parkowania z możliwością odholowania pojazdu, również dla osób niepełnosprawnych.

Parking dostępny będzie dla osób starszych i niepełnosprawnych.

- ulica Sikorskiego, Moniuszki – dopuszczane parkowanie zgodnie z oznakowaniem. Dodatkowo udostępniony będzie parking na ul. 1 – go Maja, Moniuszki przy Biedronce oraz przy Matejki 1.

- ulica Poznańska – będzie obwiązywał zakaz zatrzymywania na ul. Poznańskiej. Na drodze dojazdowej do cmentarza będzie obowiązywał zakaz ruchu.

- ulica Żeromskiego - dopuszczane parkowanie zgodnie z oznakowaniem,

- ulica Bema – utworzone dodatkowe parkingi.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group