Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 2814
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strefowy turniej halowej piłki nożnej młodzieży OHP

Wiadomości: Głuszyca
Wtorek, 10 marca 2015, 13:36
Aktualizacja: 13:37
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Hufiec Pracy 1–30 w Wałbrzychu wraz z Dolnośląską Wojewódzką Komendą OHP we Wrocławiu, po raz kolejny był organizatorem Strefowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Młodzieży OHP, który odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy.

Turniej był eliminacjami do wojewódzkiego turnieju piłki nożnej w Legnicy. Celem turnieju było wdrażanie norm kulturalnego zachowania (właściwy doping, uczciwa rywalizacja), propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja halowej piłki nożnej jako formy rekreacji i relaksu.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły. Przed rozpoczęciem zawodów opiekunowie drużyn wylosowali grupę wraz z przyporządkowanym w niej miejscem.

Rozgrywki zostały otwarte przez Komendanta Hufca Pracy 1-30 w Wałbrzychu, Pawła Mycio. Po przywitaniu drużyn, omówiono regulamin gry i wyjaśniono uczestnikom zasady, których należy przestrzegać.

Mecze rozgrywane były dwa razy po 5 minut.

W grupie A rozegrano następujące mecze: HP Bystrzyca Kłodzka – HP Dzierżoniów (1-6), OSiW Ząbkowice Ślaskie – OSiW Mysłakowice (1-1), OSiW Ząbkowice Śląskie – HP Dzierżoniów (1-2), HP Bystrzyca Kłodzka – OSiW Mysłakowice (1-6), HP Bystrzyca Kłodzka – OSiW Ząbkowice Śląskie (1-3), OSiW Mysłakowice – HP Dzierżoniów (0-1).

Natomiast w grupie B, kolejność meczów przedstawiała się następująco: HP Kamienna Góra – HP Wałbrzych (0-3), HP Ziębice – HP Świdnica (0-0), HP Ziębice – HP Wałbrzych (0-3), HP Kamienna Góra – HP Świdnica (2-3), HP Kamienna Góra – HP Ziębice (2-2), HP Świdnica – HP Wałbrzych (0-7).

Wszystkie rozegrane spotkania odbyły się zgodne z zasadą „fair play”. Rywalizacja była bardzo zacięta, a każdy mecz wzbudzał zarówno u uczestników jak i wychowawców wiele emocji.

Zwycięskimi drużynami, które awansowały do półfinałów, były drużyny z jednostek organizacyjnych z Dzierżoniowa, Świdnicy, Wałbrzycha i Mysłakowic.

W walce o finał pierwszy mecz rozegrały drużyny z HP w Dzierżoniowie oraz HP w Świdnicy. Zwycięską drużyną okazali się uczestnicy z hufca w Świdnicy, którzy pokonali przeciwników 2-0. W kolejnym półfinałowym spotkaniu uczestniczyły jednostki z HP w Wałbrzychu oraz z OSiW z Mysłakowic. Mecz zakończył się na korzyść gospodarzy, którzy wygrali spotkanie 2-1.

W meczu o trzecie miejsce pomiędzy HP w Dzierżoniowie a OSiW w Mysłakowicach, lepszą drużyną okazali się uczestnicy z Dzierżoniowa, zwyciężając 3-0.

Rywalizacja, jak przystało na finał, była bardzo zacięta. Po trudnej i ciekawej rywalizacji, zwyciężyła drużyna z Wałbrzycha, pokonując finalistów ze Świdnicy 2-1 i zajmując 1. miejsce w turnieju.

Podsumowaniem zawodów było wręczenie zwycięskim drużynom pucharów, dyplomów oraz certyfikatów awansu do wojewódzkiego turnieju w Legnicy, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplom uczestnictwa. Wyłoniono także najlepszego strzelca turnieju, którym został Kamil Misiak z HP w Wałbrzychu, również ten sam uczestnik został najlepszym zawodnikiem turnieju, a także wręczono statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju, którym został Marcel Zieliński z HP w Wałbrzychu. Wyłaniając najlepszego bramkarza, organizatorzy sugerowali się najmniejszą ilością wpuszczonych goli.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group