Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2440
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studenci kręcą... i wygrywają!

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 listopada 2009, 8:44
Aktualizacja: 8:47
Autor: Daniel Wawryniewicz
Fot. Daniel Wawryniewicz
– Filmowanie traktujemy jak przygodę – tak mówią o sobie tegoroczni laureaci Wałbrzyskiego Przeglądu Filmów Niekonwencjonalnych: Marta Motyka oraz Dawid Grabarczyk, którzy wraz z przyjaciółmi wciąż pracują nad nowymi produkcjami.

Na co dzień są studentami politologii w wałbrzyskim PWSZ, a ich przygoda z telewizją zaczęła się wraz z wstąpieniem w szeregi studenckiej Telewizji Zamkowej, która już od kilku lat nagrywa relacje z różnych wydarzeń studenckich, tworząc tym samym historię uczelni.- Nie było łatwo, początki zawsze są trudne – mówi Marta Motyka. – Ale dzięki pomocy kolegó i koleżanek szybko udało się nam stworzyć coś fajnego i zamieniło się to bardziej w zabawę niż pracę. - Wraz z nowymi pomysłami postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność i zaczęliśmy brać udział w różnych konkursach - opowiada Marta. Studenci są ambitni i nie poprzestając na laurach, kontynuują swoją przygodę z kamerą.

- Aktualnie zajmujemy się realizacją filmów na konkurs Muzeum Powstania Warszawskiego, który polega na stworzeniu filmu bazującego na twórczości Marka Hłaski, a jednocześnie fabułą dotykającego PRL -u i tematyki egzystencji. Czekamy także na wyniki konkursu na "Krótki film o oszczędzaniu", w którym wzięliśmy udział. - Mamy już na swoim koncie kilka debiutów w festiwalach filmowych. Naszym największym sukcesem było pierwsze miejsce w Wałbrzyskim Przeglądzie Filmów Niekonwencjonalnych, gdzie wystawiliśmy film "Kasa i Blanka". Oprócz tego mamy w planach realizację projektu "I się kręci" - będzie to film pełnometrażowy realizowany przy pomocy wielu instytucji i zespołów z Wałbrzycha. Ale to dalsze plany.

O oryginalności i pomysłowości młodych filmowców można się przekonać oglądając co tydzień ich autorski program Dworzec - Studencki Magazyn NieCoolturalny emitowany przez TV Wałbrzych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group