Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Studenci z Holandii w Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach

Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 6:20
Aktualizacja: 15:10
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Studenci z Holandii w Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach
Fot. użyczone
„Pamiętajmy, że granice naszego języka są granicami naszego świata. Przez język poznajemy i porządkujemy całą rzeczywistość. Myślimy też w języku. Szablonowy, ubogi i nieporadny język – to płytkie i schematyczne myślenie. Praca nad językiem jest zatem pracą nad myślą, nad formatem intelektualnym.” – oto fragment tekstu J. Miodka: „O języku do kamery".

Na pojęcie kompetencji językowych składają się umiejętności odbiorcze i umiejętności nadawcze, są one równie ważne i praca nad ich kształtowaniem wymaga pewnej równowagi. Aby wyposażać uczniów gimnazjum w te kompetencje, dobieramy różnorodne metody i formy nauczania językowego.

W ostatnim czasie gościliśmy w Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach grupę studentów z uniwersytetu w Amsterdamie. Na co dzień mieszkają oni w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Celem spotkania było poznanie kultury i zwyczajów tej narodowościowej grupy.

Organizatorzy tej wizyty stworzyli uczniom możliwości przekonania się, że poziom opanowania nauki języka angielskiego, daje im realne szanse swobodnego porozumiewania się z osobami anglojęzycznymi. Spotkanie okazało się udane, rozszerzyło horyzonty poznawcze młodzieży. Dało możliwości kształtowania praktycznych umiejętności językowych oraz nawiązania porozumienia międzyludzkiego i nabycia nowych doświadczeń. Zakończyło się wesołymi rozgrywkami sportowymi piłki siatkowej i koszykowej oraz nadzieją na spotkanie w przyszłym roku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group