Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sukces akcji „Polska biega z Invest – Parkiem”

Sobota, 14 maja 2011, 15:43
Aktualizacja: Niedziela, 15 maja 2011, 8:56
Autor: Sven
Wałbrzych: Sukces akcji „Polska biega z Invest – Parkiem”
Fot. Sławomir Pawlik
Piękna pogoda, dobra organizacja i setki biegaczy. Na wałbrzyskim Podzamczu odbyła się kolejna edycja akcji „Polska biega”.

Ponad pięciuset biegaczy wzięło udział w organizowanej po raz siódmy pod patronatem Gazety Wyborczej akcji „Polska biega”. Po raz drugi wałbrzyski bieg ma wsparcie WSSE „Invest – Park”. Tradycyjnie współorganizuje go Ośrodek Sportu i Rekreacji:

- Bierzemy udział w tej akcji od początku, a od ubiegłego roku pod patronatem „Invest – Parku”. Bardzo mnie cieszy popularność tego pomysłu. W tym roku po raz kolejny wystartowało ponad pół tysiąca uczestników. Wśród nich jest wiele dzieci, które pobiegły z rodzicami, dziadkami, ale także z nauczycielami, reprezentując szkoły. Akcja ma na celu promowanie rekreacji ruchowej i aktywnego wypoczynku. Tu każdy, kto wystartował, jest zwycięzcą – podsumował imprezę dyrektor OSiR-u Mariusz Gawlik.

Liczyło się uczestnictwo, czasu nie mierzono, ale warto wspomnieć, że najszybciej trasę pokonał jeden z czołowych wałbrzyskich biegaczy Bartek Baczewski.

Na zakończenie odbyło się losowanie nagród, a było kilkadziesiąt. Między innymi: kubki, latarki, gry komputerowe, termosy, słowniki języka angielskiego, plecaki, odtwarzacza dvd. Najcenniejsze: rower i skuter wylosowano na końcu. Rower trafił w ręce Marcela, ucznia PSP-26, a skuter wylosowała niespełna pięcioletnia Klaudia. Z tej nagrody pewnie najbardziej ucieszył się ojciec dziewczynki… Była też nagroda dla najmłodszego uczestnika biegu, która przypadła w udziale Julce, mającej zaledwie dwa lata i dwa miesiące.

Dla wielu zawodników był to zapewne tylko okazyjny start, ale być może niektórzy połkną bakcyla biegania i wkrótce zobaczymy ich na trasach innych biegów, których w Wałbrzychu i okolicy nie brakuje.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group