Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 3506
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sukces młodych logistyków

Czwartek, 2 grudnia 2010, 7:49
Aktualizacja: Sobota, 18 grudnia 2010, 8:52
Autor: Dominika Krawczyk
Wałbrzych: Sukces młodych logistyków
Krzysztof Kazimierczak należy do bardzo aktywnych studentów
Fot. Dominika Krawczyk
Dziesięcioro studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu dostało się do finału Akademickiej Ligii Młodych Logistyków „Wincanton”. W ciągu 54 godzin, rozwiązali zadania konkursowe, pokonując konkurencje m.in. z Politechnik Warszawskiej, Śląskiej, Łódzkiej i kliku Uniwersytetów Ekonomicznych.

Do przejścia były trzy etapy, złożone z trudnych i zróżnicowanych zadań.

Wałbrzyscy logistycy w składzie: Bartłomiej Syczewski, Urszula Szuwart, Joanna Buczek, Łukasz Bielecki, Dawid Neumann, Katarzyna Stach, Piotr Krajewski, Iwona Jasińska, Krzysztof Kowalski i Krzysztof Kazimierczak, pokonali 30 innych zespołów z całej Polski.
- Poczynając od zadań typowo ekonomiczno-logistyczny, poprzez humanitarne aspekty, jakim była zbiórka krwi, aż do przeistoczenia się w zespół fachowców poprawiających funkcjonowanie firmy. Spędzaliśmy po kilkanaście godzin na uczelni oraz w prywatnych domach, by zmieścić się w wyznaczonym przez organizatorów czasie 54 godzin – opowiada Krzysztof Kaźmierczak z koła naukowego Just In Time. - W tak krótkim czasie musieliśmy nie tylko zapanować nad własnymi pomysłami, walczyć o swoje podejście do danego case’a, ale również dojść do jakiegoś konsensusu i wysłać drogą milową rozwiązane zadanie – wyjaśnia.

Studenci poświęcili cały weekend, ale jak twierdzą, jest to inwestycja na przyszłość, gdyż jedną z głównych nagród dla zwycięskiej drużyny jest staż w międzynarodowej firmie Wincanton.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group