Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4015
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Sukces rajdowców z Walimia

Wtorek, 16 czerwca 2015, 14:27
Aktualizacja: 14:27
Autor: PAW
Walimscy młodzi zawodnicy z zespołu MMM RACING przekroczyli półmetek sezonu wyścigowego.

Za Miłoszem szósta eliminacja WROCŁAWSKIEJ LIGI TIME ATTACK I WROCŁAWSKIEJ LIGI RAJDOWEJ, czyli dokładnie połowa sezonu wyścigowego. Mieszko osiągnął także półmetek sezonu kartingowego.

W miniony weekend na wrocławskim torze Niskie Łąki Miłosz Matuszyk wystartował Fiatem Seicento z pierwszym numerem startowym. W trzeciej pętli wyścigu zawodnik uzyskał na tyle dobre czasy, aby walczyć o zwycięstwo, by w rezultacie osiągnąć najlepszy czas okrążenia. Suma czasów z pięciu przejazdów dała mu jednak drugie miejsce w WLTA i III w WLR w klasie „MINI”. Miłosz wykazując ducha walki, rywalizował ze starszymi i doświadczonymi zawodnikami „jak równy z równym”. Na półmetku sezonu w klasyfikacji punktowej w swojej klasie „MINI” zajmuje dobre III miejsce. Ten cykl zawodów, to tak naprawdę jedyna możliwość, podczas której piętnastolatek może walczyć w wyścigach samochodowych z czasem i konkurencją. Do końca sezonu pozostało jeszcze 6 rund, po których zostanie wyłoniony mistrz ligi sezonu 2015!

Tegorocznym wspaniałym osiągnięciem Miłosza było uzyskanie licencji wyścigowej, dzięki której będzie mógł wystartować w zawodach rangi Mistrzostw Polski i Europy w wyścigach samochodowych. W planach pozostają jeszcze testy i przygotowania do Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Polski na sezon 2016.

Mieszko Matuszyk – najmłodszy zawodnik zespołu MMM Racin - w wyścigach w Poznaniu ukończył zawody kolejno na 11. i 12. pozycji w klasie „Baby Rok”. Zważywszy na fakt ograniczonej liczby treningów wyniki Mieszka uplasowane w środku stawki startowej są zadawalające.

Zespół wyścigowy MMM Racing reprezentuje Gminę Walim nie tylko na zawodach regionalnych, ale także na wyścigach ogólnopolskich, dlatego też zapraszamy do kibicowania i wspierania zespołu oraz śledzenia ich wyczynów na facebooku.

Tekst: Autospeedway

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group