• Niedziela, 18 sierpnia 2019
  • Godz. 12:51
  • Imieniny: Bronisławy, Heleny, Ilony, Karoliny
  • Czytających: 2680
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Świat bez barier – wyniki konkursu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 7:34
Aktualizacja: 7:37
Autor: red
Fot. red
Ocenione zostały prace plastyczne i literackie Ogólnopolskiego Konkursu „Świat bez barier”, pod hasłem: „Więc chodź, pomaluj mój świat”. W siódmej edycji, organizowanej przez Zespół Szkół Integracyjnych im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu, wzięło udział aż 610 osób z całej Polski.

Podobnie jak w latach poprzednich nagrody to: dla literatów- książki, przybory piśmiennicze, a dla plastyków- albumy, farby, bloki. Dla najmłodszych, dodatkowo, maskotki, upominkiem jest również zaproszenie na podsumowanie konkursu. Jest to trzydniowa impreza, podczas której laureaci i ich opiekunowie jeżdżą na wycieczki w okolice Wałbrzycha, spędzają czas przy ognisku i wymieniają swoje doświadczenia. Planowana jest licytacja najlepszych prac, wydanie najpiękniejszych tekstów z poprzednich edycji w formie książki i jej sprzedaż. Pieniądze, które przyniosą plastyczne i literackie dzieła, zostaną przeznaczone na Hospicjum im. Jana Pawła II.

Jury konkursu literackiego, w składzie: Edyta Borczyk, Monika Buj, Elżbieta Hus, Iwona Wawrzyniak, przeanalizowało 98 prac i przyznano tytuły laureatów i wyróżnienia następującym osobą:

Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej:

Laureaci:

Mateusz Król, lat 12
SOSW dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej w Lublinie
Opiekun: Renata Łęczyńska

Larysa Głuszko, lat 11
Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie
Opiekun: Izabela Lipiec

Hubert Kret, lat 12
Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu
Opiekun: M. Piotrowska

Weronika Mielczarek, lat 9
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu
Opiekun: Anetta Bartoszyńska

Wyróżnienia:

Marcel Wojnarowicz, lat 11
Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie
Opiekun: Izabela Lipiec

Natalia Muczyń, lat 11
Zespół Szkół Sportowych w Radlinie
Opiekun: Bernadeta Kuder

Uczniowie klas I – III gimnazjum:

Laureat:

Marcin Zazulak, lat 16
Publiczne Gimnazjum w Wiśniowej Górze
Opiekun: Jarosław Andrasiewicz

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe:

Laureat:

Kacper Pyrka, lat 16
SOSW dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej w Lublinie
Opiekun: Renata Łęczyńska

Jury kategorii plastycznej, w składzie Ewa Maduch, Marzena Prokopowicz- Sawicka, Ewa Pietraszko, Patrycja Binkowska, spośród 512 prac przyznało tytuły laureatów i wyróżnienia niżej wymienionym uczestnikom:

Dzieci w wieku przedszkolnym:

Laureaci:

Nadia Kozak, lat 4
Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance
Opiekun: Bożena Pieńkowska

Zosia Sikora, lat 5
Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance
Opiekun: Bożena Pieńkowska

Weronika Marzec, lat 4
Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance
Opiekun: Bożena Pieńkowska

Wyróżnienia:

Julia Gałecka, lat 6 (2 prace)
Szkoła Podstawowa nr 21 w Wałbrzychu
Opiekun: Halina Krajeńska, Magda Mikołajczak

Natalia Włodarska, lat 5
Społeczne Przedszkole Integracyjne w Teresinie
Opiekun: Małgorzata Bańkowska

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej:

Laureaci:

Martyna Camutalis, lat 9
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej w Lublinie
Opiekun: Monika Lenard

Jan Zardzewiały, lat 8
Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie
Opiekun: Jolanta Kichciak

Joanna Hernik, lat 10
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie
Opiekun: Jolanta Piekut, Iwona Wałach

Wyróżnienie:

Damian Lewandowski, lat 10
Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
Opiekun: Aleksandra Hołyś

Agata Sirant, lat 9
Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupsku
Opiekun: Lucyna Rudnik

Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej:

Laureaci:

Hubert Kret, lat 12 (4 prace)
Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu
Opiekun: Małgorzata Dzioboń

Mateusz Lenart, lat 11 (2 prace)
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Rydzynie
Opiekun: Barbara Konior

Diana Kobryńczuk, lat 13
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Rydzynie
Opiekun: Lidia Garbacz

Wyróżnienia:

Szymon Weirauch, lat 8
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu
Opiekun: Ewa Pietraszko

Natalia Kiwka, lat 12
Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupsku
Opiekun: Karolina Machutta-Gałązka

Uczniowie klas I – III gimnazjum:

Laureaci:

Ewa Dycha, lat 15
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej w Lublinie
Opiekun: Monika Lenard

Mateusz Chojnowski, lat 14
Zespół Szkół Specjalnych w Łomży
Opiekun: Emilia Sadowska

Kamila Szatkowska, lat 15
Gimnazjum w Lutomii Dolnej
Opiekun: Marzena Prokopowicz-Sawicka

Wyróżnienia:

Przemysław Kulski, lat 13 (2 prace)
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Rydzynie
Opiekun: Barbara Konior

Sylwia Marchwiska, lat 16
Zespół Szkół Integracyjnych „Amigo” we Wrocławiu
Opiekun: Beata Turska

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe:

Laureaci:

Karolina Ślusarczyk, lat 22
Warszawa

Marek Brodecki, lat 18 (4 prace)
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Rydzynie
Opiekun: Barbara Konior

Wiesław Szarafin, lat 50
Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie
Opiekun: Małgorzata Rogowska

Wyróżnienia:

Dominika Herbert, lat 19
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Rydzynie
Opiekun: Maria Golejewska

Aneta Patoka, lat 19
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Rydzynie
Opiekun: Ewa Galon

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group